Wiedeńska krew J. Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znaną operetką...

Wiedeńska krew J. Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znaną operetką kompozytora, która niezmiennie utrzymuje się w czołówce światowego repertuaru. Wspaniała muzyka, barwne kostiumy i niebanalna scenografia składają się na sukces operetki, który towarzyszy jej od lat.
Akcja Wiedeńskiej krwi toczy się podczas „tańczącego kongresu” z 1815 roku w Wiedniu. Fabuła osnuta jest wokół miłosnych podbojów, zdrad i romansów, którymi zajmowały się ówczesne elity. Frywolna operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi wspaniałą muzykę i czar wiedeńskich salonów. Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po zaślubinach „wiedeńską krew” opuszcza małżonka i wraca do Wiednia. Samotny mąż nie cierpi długo w samotności i szybko pociesza się piękną tancerką. Hrabina jednak postanawia powrócić i zakosztować smaku małżeństwa. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć miłość u boku ukochanego.
W rolach głównych wystąpią śpiewacy Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Jarosław Wewióra, Ewelina Sobczyk, Natalia Piechowiak, Chaoran Zuo, Adam Żaak. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Spektakl objęty została patronatem Telewizji Katowice.

Libretto:Victor Léon i Leo Stein
Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz
Choreografia: Anna Siwczyk
Kostiumy: Dorota Wewióra

Scenografia i projekty kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Produkcja: Jarosław Wewióra

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar ArteCreatura