Sensoplastyka ® wprowadza w świat zapachów, faktur i kolorów. Sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne...

Sensoplastyka ® wprowadza w świat zapachów, faktur i kolorów. Sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Stymulując receptory wpływamy na ilość i rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzają świat jego doznań. Ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość swobodnej i twórczej wypowiedzi. Ponadto działalność plastyczna dziecka stanowi naturalny sposób odkrywania predyspozycji i uzdolnień. Ukazuje sposób postrzegania rzeczywistości a obcowanie ze sztuką dostarcza dziecku doświadczeń poznawczych i twórczych.
Obowiązkowo każdy zabiera: ręcznik, mokre chusteczki, ubranie na przebranie

Prowadzenie: Katarzyna Piekarczyk – pedagog rodzinny, doradca noszenia dzieci w chustach, współtwórca krakowskiej Famigi. Mama dwójki przedszkolaków.

Wiek dzieci: 1-3 lat
Miejsce: Sala Teatralna Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)

więcej
O, kurka Kulturka! Sensoplastyka w zimowej odsłonie - Kup bilet O, kurka Kulturka! Sensoplastyka w zimowej odsłonie

24.02 Niedziela 16:00Zobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki