Lama trio jest nowoczesnym głosem we współczesnym jazzie, w którym harmoniczne kompozycje łączą się z energetyczną improwizacją, klasyczne...

Lama trio jest nowoczesnym głosem we współczesnym jazzie, w którym harmoniczne kompozycje łączą się z energetyczną improwizacją, klasyczne melodie spotykają się z dźwiękami elektroniki oraz elektroakustyki. Muzyka trio jest w pełni kontrolowana, ale zarazem jakby "porzucona", tkliwa i wściekła. Lama trio to w pełni dojrzała grupa muzyków. "Elementy pasują do siebie tak mocno, że nie ma przestrzeni na niepotrzebną nutę, rytm i oddech (...) to zwinna przechadzka pomiędzy strukturą a wolnością." Jako zespół wydali trzy płyty długogrające dla renomowanej portugalskiej wytwórni Clean Feed. Po znakomicie przyjętej "Oneiros" (CFR 2011) nagrali "Lamacal" (CFR 2013) ze światowej sławy amerykańskim saksofonistą i klarnecistą Chrisem Speedem. W tym roku w kolaboracji z belgijskim saksofonistą i klarnecistą Joahimem Badenhorstem wydali świetnie przyjmowaną płytę "The Elephant's Journey" (CFR 2015) inspirowaną powieścią noblisty José Saramago.

Skład:

Gonçalo Almeida (kontrabas) - rocznik '78. ukończył konwersatorium w Rotterdamie. Gra w różnych projektach, oscylując pomiędzy gatunkami: Free jazz, Jazz-Core, wolnej improwizacji. Współpracuje z artystami wideo, tancerzami, poetami oraz z twórcami teatralnymi. Grał z wybitnymi przedstawicielami współczesnego jazzu: Chrisem Speedem, Fredem Lonberg-Holmem, Wilbertem de Joode, Martinem van Duynhovenem. Jest współtwórcą i czołowym przedstawicielem holenderskiej sceny jazz-corowej (projekty Cactus Truck, Donne & Desire, Albatre)
Susana Santos Silva (trąbka) - Ukończyła College of Music and Performing Arts w Porto, uzyskała dyplom szkoły dla młodych talentów Codarts w Rotterdamie. Obecnie na ostatnim roku Staatliche Hochschule für Musik w Karlsruhe. Poza Lama trio gra w duetach z Torbjörnem Zetterbergiem, Kaja Draksler, Jorge Queijo. Grała na wielu festiwalach m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Holandii, Szwecji, USA, Polsce.
Greg Smith (perkusja) - Studiował muzykę klasyczną w McGill University w Montrealu, po dwóch latach zaczął grać na perkusji. Inspiruje się twórczością Tonego Williamsa, Jacka Dejohnette'a i Elvina Jonesa. Komponuje dla baletu, artystów tańca oraz filmu. Gra w różnych stylach: R&B, Hip-hop. Często improwizuje. Grał z nominowaną do nagrody Grammy Ryan Shaw.
linki:
https://www.youtube.com/watch?v=_Ml4K8GNNj8

website:
https://lamatrio.wordpress.com/
http://gonzobass.wix.com/gonzoalmeida
http://susanasantossilva.com/
http://www.bgsbeats.com/

-------------------------------------------------------------------------ZWROTY BILETÓW ZAKUPIONYCH PRZEZ EKOBILET.PL:

Bilety zakupione w systemie ekobilet można zwracać najpóźniej 1 dzień przed datą rozpoczęcia wydarzenia. Zwrotem biletów zakupionych przez ekobilet.pl zajmuje się operator systemu ekobilet.pl na podstawie zapisów regulaminu ekobilet.pl. Zwrot ceny biletu zostanie dokonany na podstawie kontaktu z biurem ekobilet.pl – kontakt@ekobilet.pl lub bok@ekobilet.pl na wskazany przez Użytkownika numer rachunku bankowego.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Centrum Kultury w Lublinie