Atramentowa…” to płyta Stanisławy Celińskiej, w której aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak...

Atramentowa…” to płyta Stanisławy Celińskiej, w której aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.
A wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Po występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą.
Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.
Artystce towarzyszą wybitni muzycy pod kierownictwem Macieja Muraszko. Album ,,Atramentowa…” - Stanisławy Celińskiej uzyskał status podwójnej Płyty Platynowej, został uznany za Bestseller Empiku - za najlepiej sprzedającą się płytę Polskiego Artysty 2015 r. oraz był nominowany do Fryderyków za 2015 rok w kategorii Muzyka Pop.

STANISŁAWA CELIŃSKA
Znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie. Wielokrotnie nagradzana za swoje wybitne kreacje teatralne, filmowe oraz twórczość estradową, m.in. nagrodą Ministra Kultury i Sztuki, nagrodą „Prometeusza” za ogół twórczości estradowej, nagrodą Teatru Polskiego Radia, statuetką Feliksa Warszawskiego oraz nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza czy Złotym Mikrofonem.

MACIEJ MURASZKO
Wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, współpracował z wieloma czołowymi artystami oraz orkiestrami. Jest twórcą muzyki filmowej, teatralnej i współczesnej. Z upodobaniem eksperymentuje z różnymi gatunkami muzycznymi i jest założycielem wielu formacji muzycznych.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Kino ZODIAK