Zapraszamy na spektakl komediowy do naszego Centrum!

KARIERA PO POLSKU
to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie...

Zapraszamy na spektakl komediowy do naszego Centrum!

KARIERA PO POLSKU
to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili zaczyna się ciągnące się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie.
Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.
Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę.

Obsada wymiennie :
E. Kuklińska, A. Biedrzyńska, M. Lewińska A. Dziurman, S. Maciejewski, M. Damięcki T. Ross, A. Beja-Zaborski, D. Gnatowski M. Pietrzak, B. Kalus, P. Burczyk Z.Gaińska, E. Kostańciak

producent | Leszek Kwiatkowski
reżyseria | Maciej Damięcki
muzyka | Mariusz Telicki
scenografia i kostiumy | Małgorzata Tarasewicz-Wosik
projekt | Triskel-Art Nina Przybylska

Z A P R A S Z A M Y !
30 marca, sobota, godz. 18:00
Sala Widowiskowa MCDiS
Bilet | 70 zł

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa