Gwałtowny sztorm rozbija kupiecki statek, a jedyny ocalały, angielski żeglarz i plantator Robinson Crusoe, znajduje ratunek u brzegu nieznanej...

Gwałtowny sztorm rozbija kupiecki statek, a jedyny ocalały, angielski żeglarz i plantator Robinson Crusoe, znajduje ratunek u brzegu nieznanej wyspy. Bezbronny wobec potęgi natury, zdany na własne siły. Samotną egzystencję znanego bohatera podróżniczo-przygodowej powieści Daniela Defoe, przerywa dopiero pojawienie się Piętaszka - młodego tubylca, który staje się odtąd wiernym towarzyszem niedoli Robinsona, dzieląc z nim tęsknotę i nadzieję na szczęśliwy powrót do rodzinnego domu.
Niezwykła historia o sile przyjaźni, wytrwałości, lojalności i odwadze, przeniesiona na sceniczne deski, pozwala bez reszty zagłębić się w zabawne i zarazem poruszające perypetie dwojga bohaterów. Całości dopełnią dowcipne dialogi i wpadające w ucho piosenki, wys­trzały ze strzelb, czy też poty­czka na szpady.
Spektakl przez­nac­zony dla dzieci - zarówno tych, które jeszcze książki nie przeczy­tały, jak i dla tych, które są już po lek­turze.
Przedstawienie przybliży kilka istot­nych wydarzeń z życia Robin­sona oraz przez wesołą zabawę zachęci dzieci do zaz­na­jomienia się z treś­cią tej pasjonu­jącej książki.

Sce­nar­iusz, reży­se­ria i muzyka: Jerzy Hojda
Wys­tępują:
Jerzy Hojda
Hen­ryk Wiciarz
Tomasz Gielas

czas trwania: 60 minut

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim