B@JKI ROBOTÓW
Scenariusz i adaptacja: Martyna Lechman
Reżyseria: Daria Kopiec
Scenografia: Katarzyna Szczurowska, Anna Skupień
Muzyka: Natalia...

B@JKI ROBOTÓW
Scenariusz i adaptacja: Martyna Lechman
Reżyseria: Daria Kopiec
Scenografia: Katarzyna Szczurowska, Anna Skupień
Muzyka: Natalia Czekała
Ruch sceniczny: Aneta Jankowska
Występują: Piotr Czekalski, Hanna Matusiak, Ewa Wróblewska, Piotr Osak, Łukasz Batko
Spektakl został zbudowany w oparciu o treść czterech opowiadań Stanisława Lema znajdujących się w zbiorze pod tytułem „BAJKI ROBOTÓW”: „Przyjaciel Automateusza”, „Maszyna Trurla”, „Jak ocalał świat”, „Wielkie lanie”.

Nadrzędnym tematem spektaklu jest technologizacja życia i wirtualizacja tożsamości. Żyjemy w świecie maszyn, bez których nasza codzienność nie istnieje. Człowiek zatracił granice pomiędzy światem wirtualnym i rzeczywistym. Ideałem jest maszyna, jako realizacja doskonałego „ja”, czystego intelektu, nie ograniczona ludzkimi potrzebami.
Wirtualny kosmos jest nieskończony. Z ciemności wyłania się Konstruktor, stwarza żelazne anioły - elektorprzyjaciół. Udoskonala je cybernetycznie, minimalizuje, a na koniec pieczętuje symbolem serca. Elektroprzyjaciel to istota doskonała, byt w niebycie, wirtualny towarzysz, maszyna. W wirtualnym świecie pojawia się człowiek z krwi i kości, zostaje nazwany Bladawcem, to intruz wszystkiego co żyje w metalu. W wirtualnym kosmosie, Bladawiec czuje się samotnie. W tajemnicy przed Konstruktorem zaczyna programować równoległy wirtualny świat. Stwarza elektroprzyjaciół na swoje podobieństwo. Bladawiec za wszelką cenę chce nawiązać kontakt z wirtualnymi towarzyszami. Niestety, pozornie idealny świat zaczyna żyć własnym życiem, a postaci rywalizują ze sobą, bo każda z nich chce mieć władzę absolutną.
Spektakl skierowany jest do publiczności od 8 do 13 roku życia.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Teatr Pinokio