Wschody w rękach kobiet. Barbara Wrońska rozpocznie festiwal

Jej całkiem autorski “Dom z ognia” to jeden z najlepszych polskich...

Wschody w rękach kobiet. Barbara Wrońska rozpocznie festiwal

Jej całkiem autorski “Dom z ognia” to jeden z najlepszych polskich albumów 2018 roku. Barbara Wrońska znana z Pustek oraz siostrzanego duetu Ballady i Romanse rozpocznie 8. Festiwal Wschody. Przed nią na scenie Wera - odkrycie ostatniej edycji. Hipiska z wiolonczelą i looperem zabierze widzów w muzyczną podróż z avant cello.

Barbara Wrońska od 2002 roku związana z zespołem Pustki, dla wielu również znana jako ½  siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Na Wschody przyjeżdża jednak z autorskim, solowym materiałem. Mowa o „Domu z ognia”, nagrodzonym Mateuszem Trójki 2018 oraz nominowanym do Fryderyków 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. Każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę ale jedno jest wspólne — każdemu towarzyszą silne emocje. Przeplatają się brzmienia lat 60. z elektroniką, czasem muzyką filmową, co powoduje mieszankę wybuchową i rzuca na kolana.

WERA, znana jako Wera Kidżeski, śpiewa i gra na wiolonczeli. Miłośniczka basowych brzmień i efektów, świeża fanka midi kontrolerów. Dwa razy wzięła udział we Wschodach: najpierw musiała siebie odkryć, wróciła zachwycając rozwojem. “Dziewczyna dwóch wysp” - na Islandii odkrywała siebie, by potem rozkwitnąć na Krecie. Jej muzyka powstaje dzięki i gdzieś pomiędzy tymi punktami. Swój projekt określa jako avant cello z domieszką indie pop i folk. To połączenie live loopów wiolonczeli, wokalu i efektów, opartych o przygotowane wcześniej brzmienia. 

Wschody rozpocznie podwójny koncert, na którym mocno wybrzmi kobiecy głos, o którym sama Basia Wrońska mówi, że   “to otwartość – na świat, na ludzi – świadomość bycia sobą”, lubi “kiedy kobiety się jednoczą i mówią jednym głosem, bo jest w tym wielka siła.”  
Właśnie tak zaczniemy. Z siłą i otwartością dwóch kobiet, 12 kwietnia o godz. 19.00 w Chatce Żaka.
Ceny biletów do 7 kwietnia - 28 zł, następnie od 8 kwietnia - 38 zł.

więcej
Wpisz numer telefonu

Na ten numer zostanie wysłany SMS z cyfrowymi biletami na wydarzenie.

Wybierz bilety

Posiadasz kupon rabatowy?

Pewnie, już dostałeś bilety ... ale jeśli nie skontaktuj się z nami! :-)

Zobacz wszystkie wydarzenia

Zobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Festiwal Wschody