rauður (pl. Czerony/Rudy) to pseudonim artystyczny kompozytorki, wokalistki, multiinstrumentalistki i producentki muzycznej Auður Viðarsdóttir....

rauður (pl. Czerony/Rudy) to pseudonim artystyczny kompozytorki, wokalistki, multiinstrumentalistki i producentki muzycznej Auður Viðarsdóttir. Kiedyś współtworzyła grupę Nóra, była jej wokalistką i grała na instrumentach klawiszowych. Teraz zdecydowała się rozpocząć swoją solową karierę.

Będąc nastolatką Auður uruchomiła swój pierwszy syntezator (a później też i mikrofon) gdzieś w starym garażu, w rodzinnym Reykjavíku. Powoli rozwijała swoją muzyczną twórczość, zmierzając w stronę unikalnych krajobrazów dźwiękowych, w harmonii z brzmieniem własnego imienia – kompletnie niewymawialnego dla osób, które nie mówią po islandzku. Głos Rauður splata się z ekscentrycznymi bitami i zniewalającymi melodiami, a jej islandzkie teksty fascynują. Artystka czerpie inspiracje z dźwięków, które trafiały do niej przez lata – wśród nich zdecydowanie wymienia choćby Jenny Hval, Beth Gibbons, Susanne Sundför i Grimes. I oczywiście Björk.

11 października 2019 roku wydała swój debiutancki album „Semilunar”, za pośrednictwem wytwórni/kolektywu Synth Babes. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji autorstwa Auður. Artystka samodzielnie zajmowała się nagraniem tego materiału i jego produkcją. Zagrała niemal na wszystkich instrumentach i wykonała wszystkie partie wokalne. W miksowaniu płyt pomagał jej brat Egill Viðarsson, a mastering wykonała Becki Whitton (Aphir).

więcej
Wpisz numer telefonu

Na ten numer zostanie wysłany SMS z cyfrowymi biletami na wydarzenie.

Wybierz bilety

24 listopada (niedziela) g. 19:00 - 20:30 Koncert – Rauður [Islandia] Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury, Opata Jacka Rybińskiego 25, 80-320 Gdańsk

Posiadasz kupon rabatowy?

Pewnie, już dostałeś bilety ... ale jeśli nie skontaktuj się z nami! :-)

Zobacz wszystkie wydarzenia

Zobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR