Informacje o Organizatorze

Amondo Films - kup bilety online

KUP BILET

BE POLAR - Dokumenty i fabuły w języku angielskim - krótki metraż  

KUP BILET

BE POLAR - Dokumenty i fabuły w języku angielskim - krótki metraż

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

✵Govadas, reż. Elina Oikari, 2019, 9 min

 

Medytacja nad cyklicznością czasu, pamięcią i krajobrazem. Opowiedziana językiem poezji Saamów, bada sprzeczności i harmonię między ludźmi a naturą. Na film składają się nagrania archiwalne z lat 40. oraz współczesny materiał nakręcony na taśmie super 8 mm. 

 

 

✵To plant a flag, reż. Bobbie Peers, Norway, Iceland, 2018, 15 min

 

W ramach przygotowań do lądowania na Księżycu w 1969 roku NASA wysłała zespół astronautów na księżycowe krajobrazy Islandii. Ich zaawansowana technologicznie misja szkoleniowa wkrótce odkrywa, jakie przeszkody można napotkać, stając twarzą w twarz z islandzkim hodowcą owiec.

 

✵Pulse, reż. Daria Kuznetsova, 2021, 16 min

 

Stoimy u progu globalnych problemów i obserwujemy jak z każdą minutą zmienia się rzeczywistość. Pandemia, kwestie praw człowieka, wyzwania polityczne i społeczne kształtują naszą wizję świata. Ale są ludzie, których rzeczywistość motywuje instynkt - instynkt przetrwania. A to jest ich historia. Historia łowców wielorybów, którzy wyruszają na surowe Morze Północne, przedzierając się przez lód, aby wyżywić siebie i swoje rodziny.

 

✵The Cycle, reż. Daria Kuznestova, 2022, 22min

 

Arktyka: mile lodowej pustyni skrywające źródło gazu ziemnego. Tutaj ludzie rozpoczynają swoją podróż za pomocą gigantycznych maszyn, aby przebić się przez lód i fale oraz zebrać potrzebną energię. Mają misję dostarczenia gazu ziemnego na kontynent.

Amondo Films - kup bilety online

Nie przegap