Amondo Films » Dziedziczki » Terminy

Rewelacja 68. MFF w Berlinie, debiutancki film fabularny paragwajskiego reżysera Marcelo Martinessiego, to refleksyjne kino o uniwersalnej...

Rewelacja 68. MFF w Berlinie, debiutancki film fabularny paragwajskiego reżysera Marcelo Martinessiego, to refleksyjne kino o uniwersalnej potrzebie wolności i samospełnienia.

Film jest paragwajskim kandydatem do OSCARÓW 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Akcja filmu rozgrywa się w stolicy Paragwaju, Asunción. Chela i Chiquita są potomkiniami bogatych rodów, mieszkającymi w okazałej posiadłości od ponad 30 lat. Jednak ostatnio sytuacja finansowa dziedziczek zaczyna się pogarszać i kobiety są zmuszone wyprzedawać fortunę.

Kiedy narastające długi doprowadzają do aresztowania Chiquity pod zarzutem oszustwa, Chela musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Wsiadając po raz pierwszy od lat za kółko, zaczyna świadczyć lokalne usługi taksówkarskie grupie starszych zamożnych kobiet.

Jedną z pasażerek Cheli jest spontaniczna, pełna życiowego optymizmu i znacznie młodsza Angy. Pod jej pływem zamknięta w sobie bohaterka stopniowo zrzuca skorupę i rozpoczyna osobistą, intymną rewolucję.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Amondo Films