W tym roku Arte dei Suonatori obchodzi jubileusz 25 lat na estradach Polski i całego świata. Lat wypełnionych setkami koncertów, spotkaniami z...

W tym roku Arte dei Suonatori obchodzi jubileusz 25 lat na estradach Polski i całego świata. Lat wypełnionych setkami koncertów, spotkaniami z najwybitniejszymi solistami specjalizującymi się w muzyce baroku, poszukiwaniem ideału wykonawstwa muzyki dawnej, odkrywaniem dzieł zapomnianych lub, przeciwnie prezentowaniem nowego spojrzenia na te, które wykonywane są częściej. Orkiestra od niemal 20 lat organizuje całoroczny, wędrujący” festiwal Muzyka Dawna – Persona Grata, który pojawił się już w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w Polsce. 
W grudniu Arte dei Suonatori powraca z kolejną propozycją festiwalową. Z okazji zbliżających się Świąt usłyszymy program o nazwie „Weneckie Boże Narodzenie”, na który złożą się kompozycje mistrzów epoki baroku związanych z Wenecją - Antonio Vivaldiego, Giuseppe Torellego, Johanna Adolfa Hasse i Giovanniego Agostino Perottiego. Na początku XVIII wieku podupadła politycznie Wenecja nie zatraciła swej świetności i splendoru, przeżywając prawdziwy rozkwit życia kulturalnego. Trwający ponad pół roku karnawał, teatry, niezliczone uroczystości, huczne zabawy, znani artyści... wszystko to sprawiło, iż Wenecja stała się prawdziwą krainą uciech duchowych, wiądąc prym w ówczesnej Europie. Wówczas to kościoły i pałace jaśniały blaskiem, domy dla sierot prezentowały swe liczne i różnorodne orkiestry, a wyśmienici wirtuozi, jak Vivaldi, Porpora czy Hasse dokładali wszelkich środków i starań, aby umożliwić uczestnikom karnawału osiągnięcie duchowego uniesienia. 
Wyjątkowy nastrój weneckich wieczorów zostanie przywołany przez Arte dei Suonatori pod dyrekcją Martina Gestera w pełnym wdzięku i instrumentalnej wirtuozerii programie. W roli solistek usłyszymy francuską sopranistkę Claire Lefilliâtre specjalizującą się w muzyce baroku, znaną z licznych nagrań z zespołem Le Poème Harmonique, oraz współzałożycielkę orkiestry Arte dei Suonatori, skrzypaczkę Ewę Golińską. W koncertach weźmie także udział Komale Akakpo mistrz psałterionu, instrumentu o niesamowitym uroku, bardzo popularnym zarówno we Włoszech jak i na dworze polskim w Dreźnie. 

więcej
Wpisz numer telefonu

Na ten numer zostanie wysłany SMS z cyfrowymi biletami na wydarzenie.

Wybierz bilety

Posiadasz kupon rabatowy?
Zapłać z Visa Checkout lub

Pewnie, już dostałeś bilety ... ale jeśli nie skontaktuj się z nami! :-)

Zobacz wszystkie wydarzenia

Zobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Arte dei Suonatori