Informacje o Organizatorze

Brzeskie Centrum Kultury - kup bilety online

KUP BILET

Koncert Karnawałowy 2024 - Książęca Orkiestra Symfoniczna  

KUP BILET

Koncert Karnawałowy 2024 - Książęca Orkiestra Symfoniczna

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

Zapraszamy na nasze doroczne wydarzenie noworoczne! Przywitaj z nami nowy rok i poczuj się jak na koncercie wiedeńskich filharmoników! W repertuarze koncertu znalazły się - w części pierwszej - najpiękniejsze walce wiedeńskie, a w części drugiej w tym roku wysłuchamy największych przebojów Krzysztofa Krawczyka w wyk. orkiestry i solistów. 

WYSTĘPUJĄ: 
Książęca Orkiestra Symfoniczna z Brzegu pod batutą Marka Kudry oraz goście. 

Koncerty karnawałowe brzeskich symfoników stały się w Brzegu tradycją. To symboliczne, artystyczne rozpoczęcie kolejnego roku. Muzycy pod batutą maestro - doktora Marka Kudry wprowadzą widzów w 2024 rok wyjątkowymi brzmieniami najpiękniejszych utworów w tym tych, które kojarzą się wszystkim z tradycyjnymi koncertami noworocznymi w Wiedniu. Nie zabraknie wielu niespodzianek, które co roku Książęca Orkiestra Symfoniczna przygotowuje dla brzeskiej publiczności.

O ORKIESTRZE:
Książęca Orkiestra Symfoniczna im. Księcia Jerzego II Piasta powstała w maju 2013 roku z inicjatywy dyrektora Brzeskiego Centrum Kultury Jacka Ochmańskiego i dyrygenta Marka Kudry. W skład zespołu wchodzą m.in. studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W dorobku artystycznym orkiestry możemy znaleźć takie dzieła jak: IX Symfonia A. Dvoraka, Requiem W. A. Mozarta i inne. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest współpracujący z BCK, brzeżanin - dr Marek Kudra - absolwent Dyrygentury oraz Chóralistyki Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-Ekonomicznego im. J. Długosza w Częstochowie, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie.

Brzeskie Centrum Kultury - kup bilety online

Nie przegap