O FILMIE:

Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła...

O FILMIE:

Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. Nomadland, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

Nominowany w 6 kategoriach do Oscara® (w tym: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa i najlepsza reżyseria) - finalnie film otrzymał 3 statuetki. "Nomadland" to także zdobywca dwóch Złotych Globów® (najlepszy film dramatyczny i najlepsza reżyseria), zdobywca Złotego Lwa dla najlepszego filmu na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, zdobywca Złotej Żaby w Konkursie Głównym i Nagrody FIPRESCI EnergaCAMERIMAGE 2020 oraz wielu innych nominacji i nagród.

Reżyseria: Chloé Zhao
Scenariusz: Chloé Zhao
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera: 28 maja 2021 (Polska)

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Brzeskie Centrum Kultury