MORAŁ I MELODIA – MUZYCZNA PODRÓŻ Z KRASICKIM
MORAŁ I MELODIA – MUZYCZNA PODRÓŻ Z KRASICKIM
od 11
Sierpień
do 11
Sierpień
Sierpień, 2026
Sierpień, 2026
11 sie | 10:00 Wto
Amfiteatr aleja Nowotarskiego 1, 33-380, Krynica-zdrój
Sala: Amfiteatr PN24
Kup bilet
11 sie | 10:00 Wto
Amfiteatr aleja Nowotarskiego 1, 33-380, Krynica-zdrój
Sala: Amfiteatr PN24
Kup bilet
Wykonanie:
Grupa nieformalna Morał i Melodia
Muzyka: Marcelina Jędrzejowska
Scenariusz: Alicja Maksym
Reżyseria: Alicja Maksym, Marcelina Jędrzejowska
Dyrygentka: Marcelina Jędrzejowska
Wokal: Wiktoria Ziobrowska, Jakub Jędrzejowski
Papuga: Zuzanna Wąs
Wiewiórka: Anna Jędrzejowska
Wół minister: Kinga Bryg
Lis: Magdalena Kędzior
Małpa: Sara Bąk
Kulawy: Kornelia Knapik
Ślepy: Aleksandra Stec
Mysz: Nikola Walczyk
Myszki: Wiktoria Łaś, Apolonia Marszałek
Kot: Zuzanna Walczyk
Bartnik: Paweł Pyzik
Pszczoły: Wiktoria Lisowicz, Nina Konieczny
Mrówki: Daria Miciek, Kinga Fiega
Lew: Oliwia Duda
Zespół artystyczny tworzą uczniowie szkół z powiatu gorlickiego. Powstał on w 2025 roku w ramach
projektu „Morał i Melodia”, prowadzonego przez Marcelinę Jędrzejowską. W widowisku bierze udział
również 30-osobowa orkiestra.
Opisy autorek:
Marcelina Jędrzejowska jest studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Studiuje dyrygenturę
chóralną i skrzypce jazzowe, a scena i praca z ludźmi to jej naturalne środowisko. Projekt „Morał i
Melodia” był dla niej możliwością, by po raz pierwszy zaprezentować szerszej publiczności swoje
autorskie kompozycje, oraz wcielić się w rolę organizatorki wydarzenia. W ubiegłym roku została
stypendystką Akademii Liderów Fundacji św. Mikołaja, co jest tylko jednym z jej wielu osiągnięć.
Alicja Maksym to studentka filologii polskiej nauczycielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje
się teorią literatury i pedagogiką, a w wolnych chwilach lubi tworzyć (w szerokim tego słowa znaczeniu).
Widowisko „Morał i Melodia” jest dla niej wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ po raz pierwszy ma
możliwość zobaczyć swój scenariusz przeniesiony ze świata wyobraźni na prawdziwą scenę.
Opis aktora:
Karol Cop jest aktorem amatorem, który poza obowiązkami dnia codziennego spełnia swoje pasje. Jedną
z tych pasji jest teatr. Od kilku lat angażuje się w amatorskiej grupie teatralnej działającej w Gminnym
Ośrodku Kultury w Łużnej pod wodzą pani reżyser Małgorzaty Tarsy. Grał w takich spektaklach jak:
Pan Jowialski, Dziady, Damy i Huzary. Czasami bierze udział w innych projektach, takich jak
występ z Zespołem Folklorystycznym Beskidy z Dominikowic podczas Regionalnego i Ogólnopolskiego
Konkursu Grup Kolędniczych. Kolejnym projektem jest właśnie Morał i Melodia w którym jego słowo
staje się przewodnikiem po muzycznej opowieści, łącząc klasykę z nowoczesnym wyrazem sceny.
Opisy wokalistów:
Wiktoria Ziobrowska to wokalistka, która swoją pasję do śpiewania odkryła już w szkole podstawowej i
rozwija ją pod opieką trenera wokalnego od 5 lat. Wśród jej licznych osiągnieć wymienić można m.in.
zdobycie I miejsca w 25. Ogólnopolskim Festiwalu „Piosenki Jana Wojdaka”, czy zdobycie I miejsce w
Międzynarodowym Festiwalu „Vistula Sounds”. Poza śpiewaniem czynnie działa w teatrze, oraz zespole
TELEO. Na co dzień uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach na
profil humanistyczny.
Jakub Jędrzejowski na co dzień uczy się w technikum ekonomicznym. W naszym widowisku pełni rolę
wokalisty, choć zobaczyć go można również na deskach teatru. Tak samo jak Wiktoria jest członkiem
zespołu TELEO. Jego największą pasją jest muzyka. Najczęściej zobaczyć go można przy pianinie, choć
instrumenty takie jak gitara, gitara basowa czy perkusja nie są mu obce. Jego najgłośniejszym
osiągnięciem jest udział w 15. edycji programu „The Voice of Poland”.
Muzyka: Marcelina Jędrzejowska
Scenariusz: Alicja Maksym
Reżyseria: Alicja Maksym, Marcelina Jędrzejowska
Dyrygentka: Marcelina Jędrzejowska
Wokal: Wiktoria Ziobrowska, Jakub Jędrzejowski
Papuga: Zuzanna Wąs
Wiewiórka: Anna Jędrzejowska
Wół minister: Kinga Bryg
Lis: Magdalena Kędzior
Małpa: Sara Bąk
Kulawy: Kornelia Knapik
Ślepy: Aleksandra Stec
Mysz: Nikola Walczyk
Myszki: Wiktoria Łaś, Apolonia Marszałek
Kot: Zuzanna Walczyk
Bartnik: Paweł Pyzik
Pszczoły: Wiktoria Lisowicz, Nina Konieczny
Mrówki: Daria Miciek, Kinga Fiega
Lew: Oliwia Duda
Zespół artystyczny tworzą uczniowie szkół z powiatu gorlickiego. Powstał on w 2025 roku w ramach
projektu „Morał i Melodia”, prowadzonego przez Marcelinę Jędrzejowską. W widowisku bierze udział
również 30-osobowa orkiestra.
Opisy autorek:
Marcelina Jędrzejowska jest studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Studiuje dyrygenturę
chóralną i skrzypce jazzowe, a scena i praca z ludźmi to jej naturalne środowisko. Projekt „Morał i
Melodia” był dla niej możliwością, by po raz pierwszy zaprezentować szerszej publiczności swoje
autorskie kompozycje, oraz wcielić się w rolę organizatorki wydarzenia. W ubiegłym roku została
stypendystką Akademii Liderów Fundacji św. Mikołaja, co jest tylko jednym z jej wielu osiągnięć.
Alicja Maksym to studentka filologii polskiej nauczycielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje
się teorią literatury i pedagogiką, a w wolnych chwilach lubi tworzyć (w szerokim tego słowa znaczeniu).
Widowisko „Morał i Melodia” jest dla niej wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ po raz pierwszy ma
możliwość zobaczyć swój scenariusz przeniesiony ze świata wyobraźni na prawdziwą scenę.
Opis aktora:
Karol Cop jest aktorem amatorem, który poza obowiązkami dnia codziennego spełnia swoje pasje. Jedną
z tych pasji jest teatr. Od kilku lat angażuje się w amatorskiej grupie teatralnej działającej w Gminnym
Ośrodku Kultury w Łużnej pod wodzą pani reżyser Małgorzaty Tarsy. Grał w takich spektaklach jak:
Pan Jowialski, Dziady, Damy i Huzary. Czasami bierze udział w innych projektach, takich jak
występ z Zespołem Folklorystycznym Beskidy z Dominikowic podczas Regionalnego i Ogólnopolskiego
Konkursu Grup Kolędniczych. Kolejnym projektem jest właśnie Morał i Melodia w którym jego słowo
staje się przewodnikiem po muzycznej opowieści, łącząc klasykę z nowoczesnym wyrazem sceny.
Opisy wokalistów:
Wiktoria Ziobrowska to wokalistka, która swoją pasję do śpiewania odkryła już w szkole podstawowej i
rozwija ją pod opieką trenera wokalnego od 5 lat. Wśród jej licznych osiągnieć wymienić można m.in.
zdobycie I miejsca w 25. Ogólnopolskim Festiwalu „Piosenki Jana Wojdaka”, czy zdobycie I miejsce w
Międzynarodowym Festiwalu „Vistula Sounds”. Poza śpiewaniem czynnie działa w teatrze, oraz zespole
TELEO. Na co dzień uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach na
profil humanistyczny.
Jakub Jędrzejowski na co dzień uczy się w technikum ekonomicznym. W naszym widowisku pełni rolę
wokalisty, choć zobaczyć go można również na deskach teatru. Tak samo jak Wiktoria jest członkiem
zespołu TELEO. Jego największą pasją jest muzyka. Najczęściej zobaczyć go można przy pianinie, choć
instrumenty takie jak gitara, gitara basowa czy perkusja nie są mu obce. Jego najgłośniejszym
osiągnięciem jest udział w 15. edycji programu „The Voice of Poland”.
Nie przegap