Sofa Sounds to cykl muzycznych spotkań w Podziemiu Centrum Kultury w Lublinie, podczas których w każdym miesiącu usłyszymy premierowe koncerty w...

Sofa Sounds to cykl muzycznych spotkań w Podziemiu Centrum Kultury w Lublinie, podczas których w każdym miesiącu usłyszymy premierowe koncerty w klimacie muzyki eksperymentującej z downtempo, trip hop, acid jazz, soul, indie rock, alternative pop, ambient future sound.
Świeże projekty muzyczne, nastrojowe miejsce, muzyka na żywo,wyjątkowa atmosfera.

Michał Lewicki to warszawski producent, który na scenie zaistniał prawie dekadę temu, tworząc wtedy jeszcze pod pseudonimem Maed. Od tego czasu muzyk maczał palce w kilkunastu projektach, ukrywając się pod różnymi aliasami i pokazując słuchaczom szerokie spektrum fascynacji muzycznych. Chociaż nadal nie umie skupić się tylko na jednym rodzaju muzyki, jego najistotniejszym projektem jest ten solowy.

Pod pełnym imieniem i nazwiskiem Michał Lewicki tworzy muzykę, w ramach której miesza wonky, dub-techno, future garage, a nawet broken beat. W 2015 roku do sprzedaży trafił jego debiutancki album. Płyta „Ton” zyskała sporo pozytywnej prasy wśród europejskich recenzentów i można jej było posłuchać m.in. w BBC Radio1. Jednak Lewicki-producent i Lewicki-wykonawca to dwa różne światy. Podczas, gdy w studiu jest on odpowiedzialny za każdy pojedynczy dźwięk trafiający do jego nagrań, w trakcie koncertów staje się częścią zespołu, który mimo że określony granicami utworów artysty opiera się tak naprawdę na wolności improwizacji.

W skład zespołu oprócz Lewickiego wchodzi trzech muzyków. Wojciech Ziniewicz odpowiedzialny jest za bass i kontrabas. Krzysztof Banaś za perkusję i instrumenty perkusyjne i Kacper Peresada za partie klawiszowe. W pełnym składzie panowie koncertują niecałe 6 miesięcy, ale mieli już okazję supportować takie tuzy muzycznego świata jak Flying Lotus, Nosaj Thing czy rodzimy Skalpel.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Centrum Kultury w Lublinie