Ponadjęzykowy spektakl Teo Dumskiego, laureata nagrody WARTO 2018, po kilku latach wraca do Wrocławia. Prezentowany i nagradzany na festiwalach w...

Ponadjęzykowy spektakl Teo Dumskiego, laureata nagrody WARTO 2018, po kilku latach wraca do Wrocławia. Prezentowany i nagradzany na festiwalach w Polsce i w Europie, m.in. w Budapeszcie, Kolonii czy na słynnej Boskiej Komedii w Krakowie.

reż. Teo Dumski
rysunek live: Sebastian Siepietowski
choreografia: Jan Nykiel
kostiumy: Gabriela Budzyńska
konsultacja artystyczna: Patrycja Obara
czas trwania: 110 minut

(spektakl bez użycia słów)

Wszyscy znamy tę historię. „Krótki zarys wszystkiego” to artystyczna wizja historii Świata, poczynając od jego stworzenia po ostateczny koniec. Historia ta, opowiadana przy użyciu nowoczesnych technologii, niesie ze sobą próbę dość odważnej interpretacji dziejów i ukazania procesów społecznych, które determinują nasz los. To wielomedialne widowisko, budujące relacje pomiędzy wieloma dziedzinami sztuki jest ciekawym połączeniem sztuki wizualnej, filmowej i sztuki teatru, co pozwala je nazwać performative cinema. Centralnym punktem spektaklu jest kamera, która, ustawiona nad sceną, tworzy niecodzienny punkt widzenia. Technika zapoczątkowana w spektaklu The Floor: w moro po bułki wzbogacona została o rysunek, który na żywo tworzy scenografię dla aktorów oraz sam jest osobnym „aktorem” spektaklu. Zniknęły fizyczne ograniczenia: widz może doświadczyć obrazów wyjętych żywcem spod mikroskopu czy znanych z filmów przyrodniczych, scen batalistycznych czy pełnych abstrakcji. A wszystkie te obrazy tworzone są „tu i teraz” pod jego stopami i dostarczane mu poprzez subtelną pracę kamery, powstającą na żywo rysunkową i malarską scenografię oraz efekty specjalne. Spektakl angażuje nowe media i technologie, tak aby stworzyć synkretyczne widowisko, które podąża z duchem czasu. Wykorzystując kinową formę przekazu, w pełni zachowuje najistotniejszy pierwiastek sztuki teatru: obecność żywego aktora.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Cloud Theater