FundacjaZbliżenia » Jozef van Wissem » 19:00, Sobota

Jozef van Wissem, światowej sławy holenderski kompozytor oraz lutnista powraca do Gdańska. Artysta będzie promował swoją najnowsza płytę "We...

Jozef van Wissem, światowej sławy holenderski kompozytor oraz lutnista powraca do Gdańska. Artysta będzie promował swoją najnowsza płytę "We Adore You, You Have No Name".
Koncerty Jozefa van Wissem to swoiste misteria muzyczne z nutą mrocznej wizji świata!

Wchodzenie w świat Jozefa van Wissema polega na poddaniu się nieuchronności i ponadczasowości - niezwykłej muzyki tworzonej we własnym tempie, w sposób całkowicie twórczy. Jozef wprowadza słuchacza w swój prywatny świat, ukazany przez zadymione szkiełko. Kluczem do wnętrza jest zwięzłość, prostota, bezpośredniość. (Quietus)
Van Wissem to „zarówno awangardowy kompozytor, jak i barokowy lutnista, a przez to nieobcy dychotomii." (New York Times)
"Przenosi muzykę skomponowaną na lutnię z akademii do bardziej dostępnych kręgów". (Pitchfork)
"Wykonał ponad 1000 solowych koncertów na lutni w kościołach i na koncertach na całym świecie, w tym na prestiżowych festiwalach rockowych, jak ATP i Primavera Sound. Wykonuje często specjalnie skomponowane na dane spotkanie, jedyne w swoim rodzaju utwory na barokowe lutnie. Tytuły jego dzieł często mają chrześcijańsko-mistyczny urok. W 2013 van Wissem wygrał nagrodę Cannes Soundtrack Award na Festiwalu Filmowym w Cannes za "Tylko kochankowie przetrwają". Van Wissem grał na żywo i nagrywał z Jimem Jarmuschem, Tildą Swinton i Zolą Jesus. Na jego najnowszej płycie zatytułowanej When "Shall This Bright Day Begin" także śpiewa. Barokowo stylizowane tańce przeplata z linią wokalną, nadając im delikatne okultystyczne piękno" (Mojo).
W 2017 r. van Wissem wydał płytę "Nowa muzyka lutniowa dla filmu Incunabulum”. Van Wissem otrzymał zamówienie od National Gallery na skomponowanie utworu dźwiękowego do obrazu "The Ambassadors" (1533) autorstwa Hansa Holbeina. Podobnie, jego najnowsza płyta "Nikt nigdy nie może zmusić mnie do odwrotu" została skomponowana z myślą o współczesnym obrazie vanitas przedstawionym na okładce.
lość miejsc na koncert jest ograniczona.

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.
Na koncercie Jozefa van Wissema miejsca nie są numerowane, liczba miejsc jest ograniczona.
Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania wideo.

więcej
Wpisz numer telefonu

Na ten numer zostanie wysłany SMS z cyfrowymi biletami na wydarzenie.

Wybierz bilety

Bilet

Posiadasz kupon rabatowy?
Zapłać z Visa Checkout lub

Pewnie, już dostałeś bilety ... ale jeśli nie skontaktuj się z nami! :-)

Zobacz wszystkie wydarzenia

Zobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar FundacjaZbliżenia