GNS » Kali Krime Story Tour » Terminy

4 LISTOPADA 2016 KALI KRIME STORY TOUR W ORCHOWIE - GOŚCINIEC NAD STAWEM

Marcin Gutkowski aka Kali urodzony 22 października 1981 w...

4 LISTOPADA 2016 KALI KRIME STORY TOUR W ORCHOWIE - GOŚCINIEC NAD STAWEM

Marcin Gutkowski aka Kali urodzony 22 października 1981 w Krakowie.
Pierwsza przygoda z muzyką zaczęła sie w 1998 r., kiedy to Kali spotkał na swojej drodze Klicza z krakowskiego hip-hopowego składu Intoksynator. Znajomość z Intoksynatorami wytworzyła w Kalim chęć wyrażenia oraz podzielenia sie poprzez rap swoimi odczuciami co spowodowało zapisanie pierwszej 16 wersowej zwrotki do kawałka pt " Co Ty Na To " . Efektem współpracy było zaproszenie Kaliego aby dostąpił do ekipy INS . Razem z Bastkiem i Kliczem , poraz pierwszy staje na scenie z mikrofonem w dłoni, powstają pierwsze utwory, wtedy wszystko sie zaczyna..
Współpraca z Intoksynatorami nie trwała długo aczkolwiek Kali wynosi z niej cenne doświadczenia. Mniej więcej w tym samym czasie spotyka Tadka działającego w DMF ( Dwóch Małoletnich Fachowców twórcę pierwszego nielegalu krakowskiego). Wydarzenia, które rozegrały się pośród zabytkowych kamienic Krakowa ukształtowały w Kalim jeszcze większą chęć ekspresji oraz niepohamowaną potrzebę opisywania swoich przeżyć. Narodziła sie Firma..
Firma powstała w 2000 r., Założycielami byli Tadek (wcześniej twórca pierwszego nielegalu krakowskiego DMF) oraz Kali, (jako pierwszy zaproszony przez Tadka do współpracy).Debiut Firmy to produkcja wraz z warszawskim incydentem na składankę dj 600v pt."Za dużo".
W roku 2001 do Firma powiększa swe szeregi, do składu dochodzi Popek i Pomidor z Legnicy, a następnie Roman Boski krakowski wolnostylowiec. W efekcie powstaje nielegalna płyta ,,pierwszy nielegal" i firma zaczyna grac pierwsze koncerty.
W roku 2002 ukazuje się pierwsza legalna płyta zespołu pt. "Z dedykacja dla ulicy", niestety tuż przed oficjalną premierą do wiezienia trafia najpierw Pomidor a parę dni później Kali.
W 2003 r., zrealizowany zostaje pierwszy klip w historii polskiego hip-hopu w zakładzie karnym do utworu pt „Brat” nakręcony podczas odsiadywania przez Kaliego kary 2 lat pozbawienia wolności w ZK w Tarnowie.
W 2005 Kali, Tadek oraz Bosski wydają nielegal „Nielegalne Rytmy na którym prawie wszystkie utwory nagrane zostały do jamajskich riddimow. Uśmiech w stronę dancehallu to wynik wieloletnich fascynacji muzyką reggae. Płyta została przyjęta z wielka aprobatą.
Od 2006 Firma zaczyna współpracować z wytwórnia Prosto, wspólne nagrywki m.in. z Sokołem z WWO oraz udział w publikacjach takich jak MIXTAPE PROSTO, WWO potwierdza dobrą markę składu.
Po 6 latach przerwy w 2008 r., Firma wydaje kolejna uliczną płytę w pełnym składzie. Krążek nosi tytuł „Przeciwko Kurestwu i Upadkowi Zasad. Płyta okazuje się ogromnym sukcesem potwierdzającym klasę Firmy. Szlagiery z płyty m.in. „Fałszywe Dziwki, Po Tej Samej Stronie” czy tytułowy „PKIUZ” z gościnnym udziałem HEMP GRU to hity ,które wywołały wrzawę na koncertach .
W 2009 roku pojawia się kolejna publikacja z cyklu „nieLegalne Rytmy” . Klipy do utworów promujących „MAM WYJEBANE” oraz „MISJA” zajęły pierwsze miejsca w statystykach youtube Polska.

W 2010 r Kali postanawia opuścić szeregi Firmy i rozpoczyna solowe poczynania muzyczne. Rozpoczyna prace nad jego pierwszym, solowym 2 CD albumem pt: „50/50” , który ukaże sie 21 maja 2011 r., nakładem Ganja Mafia Label.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar GNS