Gdy w 2010 roku, FIFA zdecydowała, że Mistrzostwa Świata 2022 roku odbędą się w Katarze, maleńkim pustynnym państwie bez futbolowych tradycji,...

Gdy w 2010 roku, FIFA zdecydowała, że Mistrzostwa Świata 2022 roku odbędą się w Katarze, maleńkim pustynnym państwie bez futbolowych tradycji, przez świat przetoczyła się fala niedowierzania i zaskoczenia. Pięć lat później najważniejsi członkowie Komitetu Wykonawczego, zostali aresztowani i oskarżeni o masową korupcję.

Rodzina FIFA: historia miłosna to połączenie dziennikarstwa śledczego z romansem w tle. To opowieść o miłości i złych związkach, o kopertach z pieniędzmi i podejrzanych przekazach pieniężnych. O umarzanych śledztwach i geopolitycznych transakcjach handlowych. O tym co rozgrywa się na korytarzach stadionów piłkarskich na całym świecie, podczas gdy wszyscy oglądamy mecz.

Wypadki relacjonują nam bohaterowie pierwszego planu - Sepp Blatter (przewodniczący FIFA 1998-2015), Mary Lynn Blanks ( partnerka Chucka Blazera, członka Komitetu Wykonawczego FIFA), a także Philippe Auclaira, autor książki "Fifagate".

Film pokazuje, w jakich okolicznościach Katar został gospodarzem Mistrzostw Świata, i jak to wpłynęło na FIFA.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Kino Praha