Informacje o Organizatorze

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach - kup bilety online

KUP BILET

Baranovski  

KUP BILET

Baranovski

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

Za projektem BARANOVSKI stoi wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach.

W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

W październiku 2021, dokładnie dwa lata od wydania debiutanckiego “Zbioru” ukazała się druga płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana “BARANOVSKI 2”. Album ten jeszcze przed premierą pokrył się Złotem, dziś ma status Platynowej Płyty. To na nim znalazły się kolejne przebojowe single: “Momenty”, “Wolność”, “Nie mamy nic” oraz przede wszystkim “Lubię być z nią”, które na YT zaliczyło dotychczas ponad 60 milionów wyświetleń. Łączna ilość odtworzeń wszystkich piosenek BARANOVSKIEGO to blisko 120 milionów.

Aktualnie BARANOVSKI kończy prace nad swoim trzecim albumem, którego premiera zapowiadana jest na jesień tego roku. Płytę promują single “Joker” oraz “Chcę być sobą”.

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach - kup bilety online

Nie przegap