Informacje o Organizatorze

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach - kup bilety online

KUP BILET

Koncert z okazji 20-lecia Żorskiej Orkiestry Rozrywkowej  

KUP BILET

Koncert z okazji 20-lecia Żorskiej Orkiestry Rozrywkowej

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, związane z 20-leciem Żorskiej Orkiestry Rozrywkowej. Właśnie w tym roku świętujemy jubileusz orkiestry, która w 2003 roku po raz pierwszy zabrzmiała na żorskiej scenie. Mimo że nie ma już wśród nas legendarnego założyciela orkiestry - Lothara Dziwoki, to co roku możemy posłuchać świetnych aranżacji standardów muzyki jazzowej oraz znanych utworów muzyki rockowej i rozrywkowej wykonanych przez utalentowanych muzyków Żorskiej Orkiestry Rozrywkowej.

W tym roku usłyszymy ich w następującym składzie:

Michał Pradela - trąbka

Mariusz Oślizło - trąbka

Sławomir Firut - trąbka

Krzysztof Bukowski - trąbka

Jakub Moroń - puzon

Sebastian Wieczorek - puzon

Marcin Starzec - puzon

Waldek Nowakowski - puzon

Jerzy Główczewski - saksofon

Daniel Bober  - saksofon

Sławomir Władyka - saksofon

Jarosław  Bothur - saksofon

Grzegorz Czuchaj - saksofon

Jan Cichy - gitara basowa   

Andrzej Trefon - gitara elektryczna

Daniel Dziwoki - perkusja

oraz

Dawid Dziwoki – fortepian i dyrygent

 

Także na tegorocznym jubileuszowym koncercie nie zabraknie wyjątkowych gości:

Ania Karwan

Ania na scenie obecna jest od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów, jak również światowymi kompozytorami muzyki filmowej przy Festiwalu Muzyki Filmowej. Jej głos od lat można usłyszeć w licznych produkcjach filmowych i serialowych.

Jest zwyciężczynią konkursu Premiery 56 Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przebój „Słucham Cię w radiu co tydzień” przyniósł Artystce aż trzy nagrody - za najlepszy tekst, kompozycję oraz nagrodę główną jury w konkursie „Premiery”. W 2020 roku utwór uzyskał również status podwójnej platynowej płyty.

Łukasz Drapała

Artysta jest niesamowicie utalentowanym wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem. Członek zespołu Chemia nie tylko śpiewa, ale również gra na gitarze elektrycznej oraz akustycznej. W 2015 roku został wybrany jednym z najlepszych wokalistów rockowych przez czasopismo Teraz Rock. Wokalista ma za sobą bogatą, muzyczną przeszłość. Jednak Łukasz Drapała nie spoczywa na laurach i nieustannie uczestniczy w kolejnych projektach. Swoje zdolności muzyczne prezentował w Mam Talent, gdzie dotarł do półfinału. W 2022 roku zdecydował się wziąć udział w The Voice of Poland, w którym zachwycił widzów oraz trenerów już podczas przesłuchań w ciemno.

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach - kup bilety online

Nie przegap