Informacje o Organizatorze

Stopociech - kup bilety online

Juulinaria - Agresja - niebezpieczne tabu

15.06.2024

13:30

Juulinaria - Agresja - niebezpieczne tabu 

15.06.2024

13:30

Krok 1 z 3 - Wybierz bilety:

Juulinarium promo (40,00 PLN)
0,00 PLN
Informacje o bilecie

Anuluj
Anuluj
Informacje o wydarzeniu

Seminarium to forma wykładu, podczas którego prowadzący dzieli się ze słuchaczami wiedzą oraz doświadczeniem na temat danego zagadnienia. Przewidziany jest też czas na rozmowę z uczestnikami, zadawanie pytań.

Spotkanie potrwa półtorej godziny, prowadzi je trenerka FamilyLab Kasia Gałązka w oparciu o materiały opracowane na podstawie tekstów Jespera Juula. Skierowane jest nie tylko do rodziców, ale również dziadków, nauczycieli, wychowawców, opiekunów. Można przyjść z maluchem (do 6 m-ca życia).

Agresja - niebezpieczne tabu - czym jest agresja, czy może być pożyteczna? Jak sobie z nią radzić i wyrażać w sposób bezprzemocowy? Agresja jest nieodłącznym elementem naszego życia. Pojęcie to owiane jest złą sławą, kojarzy się z przemocą i krzywdą, co skutkuje chęcią wyeliminowania agresji z naszych rodzin czy życia szkolnego. Efektem braku poważnego traktowania agresywnych zachowań może być ich nasilenie, pozbawia nas to też szansy na zrozumienia ich przyczyn. Seminarium proponuje spojrzenie na agresję jak na sygnał, że coś jest nie tak, że nasze granice zostały naruszone, że musimy o siebie zawalczyć, np. w relacji z kimś dla nas ważnym. Dzieci czasem zachowują się agresywnie dlatego, że jest to jedyny znany im w danym momencie sposób wołania o pomoc. My, dorośli, możemy ten komunikat właściwie odczytać i nauczyć je, jak wyrażać się w sposób bez przemocy, jak zawalczyć o siebie w taki sposób, by nikogo nie zranić. 

Stopociech - kup bilety online