Informacje o Organizatorze

Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan - kup bilety online

NOWY WSPANIAŁY BUNT

16.06.2024

19:00

NOWY WSPANIAŁY BUNT 

16.06.2024

19:00

Krok 1 z 3 - Wybierz bilety:

Bilet wstępu 30 PLN (30,00 PLN)
0,00 PLN
Informacje o bilecie
Bilet wstępu 20 PLN (20,00 PLN)
0,00 PLN
Informacje o bilecie
Bilety ulgowe przysługują: uczniom, studentom (do ukończenia 26 roku życia), doktorantom, nauczycielom, osobom powyżej 65 roku życia, emerytom, rencistom oraz osobom ze szczególnymi potrzebami.

Anuluj
Anuluj
Informacje o wydarzeniu

NOWY WSPANIAŁY BUNT
premiera spektaklu
niedziela 16 czerwca

Grupa kobiet w kreatywnym poszukiwaniu nowej formy buntu. Próbowały już wszystkiego. Szukały wzajemnych połączeń. Wyrażały złość, gniew i wkurw. Napisały nawet stand up. Jak będzie trzeba, zatańczą. Zaśpiewają. Rozbiorą się. Albo i nie. O tym też jest ich bunt. To opowieść o byciu wystarczającą, o byciu dość.

Spektakl powstał na bazie twórczych warsztatów rozwojowych dla kobiet prowadzonych od marca 2023 r. przez członkinie Stowarzyszenia Kolektyw Kobietostan. W listopadzie 2023 grupa zaprezentowała pokaz performatywny, wieńczący ponad półroczny proces warsztatowy. Wiosną 2024 kontynuowała pracę, przygotowując premierę spektaklu.

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław w ramach trzeciej edycji projektu Teatr - przestrzeń spotkania.

Reżyseria: Agnieszka Bresler

Scenariusz: Martyna Dębowska na podstawie książki Jestem dość Magdaleny Mikołajczyk oraz tekstów własnych uczestniczek warsztatów

Choreografia i oprawa muzyczna: Iwona Konecka

Występują: Monika Ciesielska, Ula Gałązka, Anna Gąsiorek, Natalia Grzegorzek, Anna Jurkowska, Joanna Kondak, Justyna Murańska, Bożena Ruta-Tomaniak, Diana Wolińska

Zdjęcia: Justyna Żądło

 

Słowo wstępne od Uli, jednej z uczestniczek projektu
NOWY WSPANIAŁY BUNT? Owszem, są wciąż na świecie takie rzeczy, przeciw którym trzeba się opowiedzieć. Krzyknąć. Tupnąć.  Stanąć murem. Można rozerwać szaty albo je zrzucić. Można jeszcze znacznie mocniej. Niestety powodów do buntu nie brakowało nigdy. Pojawiały się w każdym czasie i w różnych punktach globu. Czy coś może się w tym względzie pojawić nowego? Czy wspólne zjedzenie przysłowiowej beczki soli może tu cokolwiek zmienić? A co jeśli niektóre z nas w ogóle nie widzą w buncie wspaniałości? (...) Proszę spojrzeć na tę grupę kobiet. Każda przyszła z czymś innym, każda po co innego. Czy mają w dłoniach kamienie? Czy i w czym się spotkają? Dlaczego? Po co? Co z tego wyniknie? Dla nich i dla Państwa?

Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan - kup bilety online