Reżyseria: Mikita Waladzko
Tekst: Grzegorz Stępniak
Video: Krzysztof Kaczmar, Mikita Waladzko
Występują: Anna Antoniewicz, Martyna Krzysztofik,...

Reżyseria: Mikita Waladzko
Tekst: Grzegorz Stępniak
Video: Krzysztof Kaczmar, Mikita Waladzko
Występują: Anna Antoniewicz, Martyna Krzysztofik, Lena Schimscheiner, Krystian Durman, Jarek Widuch

W 2011 roku w Niżnym Nowogrodzie w Rosji w mieszkaniu lokalnego krajoznawcy Anatolija Moskvina przypadkowo znaleziono 29 lalek wykonanych z martwych ciał dzieci.

Produkując lalki Moskvin używał odzieży i zmumifikowanych ciał dzieci, które sam znalazł i wykopał. Większość z nich były to dziewczynki w wieku od 2 do 11 lat, które zginęły w wyniku przemocy lub wypadku. Ekspertyza potwierdziła, że nie dopuszczał się aktów seksualnych z ciałami. Tylko na podstawie wiedzy o kulturze celtyckiej zabawiał i wychowywał „swoje dzieci”.

25 maja 2012 roku Sąd oddalił akt oskarżenia Moskvina, ale skierował na obowiązkowe leczenie schizofrenii paranoidalnej.

We współczesnym świecie Moskwin pewnie jest freakem i psychopatą, ale czy nie jest też alternatywą i przedstawicielem świata, gdzie człowiek wyzwala sie z reguł moralności społecznej i postępuje zgodnie z swoimi uczuciami.

Irracjonalność Moskwina, sprowadza te wydarzenia do kategorii współczesnego mitu, czyniąc go uniwersalnym. Tragizm tego mitu polega na losie bohatera, który buntuje się przed nieodwracalnością, przed tragedią, przed śmiercią. To ukazuje, do jakiego stopnia może rozwinąć się ludzkie uczucie i świadomość, która zaprzecza śmierci fizycznej jako końcu istnienienia.

Bilety w cenie 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe)

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Teatr Nowy