„Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką. To chyba od razu widać z imienia. Mam siedem lat i wkrótce skończę osiem”. Najprawdopodobniej każdy dorosły...

„Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką. To chyba od razu widać z imienia. Mam siedem lat i wkrótce skończę osiem”. Najprawdopodobniej każdy dorosły zna pierwsze zdania „Dzieci z Bullerbyn”; każdy dorosły zazdrości także dziecku, które po raz pierwszy bierze do rąk książkę Astrid Lindgren.
Bullerbyn to maleńka wioska leżąca gdzieś na szwedzkiej prowincji. Maleńka to nawet za dużo powiedziane; stoją w niej zaledwie trzy domy. W każdym mieszkają dzieci i ich rodzice. Zostawmy jednak na boku świat dorosłych i skupmy się na tym, co naprawdę w a ż n e. Lisa, Lasse, Bosse, Britta, Anna i Olle to wyjątkowo zgrana grupa przyjaciół. W gruncie rzeczy trudno im bez siebie wytrzymać, choć wiadomo, że czasami zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mają własne pomysły na zabawę. Ale bawić się w Bullerbyn można praktycznie przy każdej okazji i na setki różnych sposobów, a każdy wydaje się lepszy od poprzedniego!

Dzieci z Bullerbyn

Przekład: Irena Szuch-Wyszomirska

Adaptacja sceniczna: Anna Ilczuk

Reżyseria: Jerzy Jan Połoński

Scenografia: Joanna Martyniuk

Muzyka: Marcin Partyka

Ruch sceniczny: Konstancja Zegartowska

Obsada: Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Natalia Wieciech, Łukasz Bzura, Paweł Pacyna, Piotr Pasek

Premiera: 28 maja 2022 r.

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 7+.

więcej
Dzieci z Bullerbyn - Kup bilet Dzieci z Bullerbyn Scena: Duża scena

28.05 Sobota 17:00

Dzieci z Bullerbyn - Kup bilet Dzieci z Bullerbyn Scena: Duża scena

29.05 Niedziela 16:00Sprawdź  Aktualny repertuar Teatr Pinokio