„KSIĘGA DŻUNGLI”, TEATR ANDERSENA W LUBLINIE
IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela - SPEKTAKL GRANY NA SCENIE TEATRU V6, UL. ŻEROMSKIEGO...

„KSIĘGA DŻUNGLI”, TEATR ANDERSENA W LUBLINIE
IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela - SPEKTAKL GRANY NA SCENIE TEATRU V6, UL. ŻEROMSKIEGO 74/76 -

„Księga dżungli” noblisty Rudyarda Kiplinga to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści dla dzieci i młodzieży. Od ponad 120 lat porusza ona, śmieszy i wzrusza kolejne pokolenia czytelników. Trzy główne opowiadania (na których skupimy się i tym razem), czyli: Bracia Mowgliego, Polowanie węża Kaa i Tygrys! Tygrys!, traktują o chłopcu, który wychował się wśród zwierząt i po latach próbował wrócić do świata ludzi. Wszyscy to znamy, pamiętamy. Pytanie, czy znamy naprawdę, czy tylko z późniejszych realizacji, które te opowieść ubarwiły i spłaszczyły? Bo Księga dżungli to nie jest (albo nie tylko) kolorowa, radosna disneyowska opowieść o zwierzątkach. To archetypiczna historia, która – oprócz wciągającej i efektownej fabuły – zawiera w sobie moc rytuału i mądrość zawartego w nim przesłania. To historia o poszukiwaniu tożsamości oraz próbie zrozumienia i oswojenia tego, co inne. To zaś – w dzisiejszym, pełnym ksenofobii, rasizmu i postępującego nacjonalizmu świecie – wydaje się dziś tematem trudnym, ale też niezwykle aktualnym.
Spektakl spotkał się z ogromnym uznaniem w Krakowie podczas Festiwalu Mała Boska Komedia. W rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi 2017/2018”, organizowanym przez Miesięcznik Teatr, Pan Łukasz Drewniak nominował spektakl w kategorii najlepsza adaptacja oraz najlepszy spektakl teatru lalkowego, a aktora Jacka Draguna za rolę Tygrysa nominował w kategorii najlepsza rola epizodyczna.

„Księga dżungli”

autor: Rudyard Kipling
tłumaczenie, adaptacja, reżyseria: Jakub Roszkowski
scenografia: Maciej Chojnacki
ruch sceniczny, chóry: Elżbieta Rojek
asystent reżysera: Gabriela Jaskuła
obsada: Wioletta Tomica, Piotr Bublewicz, Natalia Sacharczuk, Maria Wąsiel, Katarzyna Staniewska, Kacper Kubiec, Ilona Zgiet, Bożena Dragun, Bartosz Siwek, Adam Organista, Gabriela Jaskuła, Bogusław Byrski, Mirella Rogoza-Biel, Jacek Dragun, Roma Drozdówna

czas trwania: 120 minut z przerwą

Spektakl dla widzów od 8 roku życia.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Teatr Pinokio