Autor tekstu: Scott Stuart
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Adaptacja i reżyseria: Bartosz Kurowski
Scenografia: Klaudia Laszczyk
Muzyka: Łukasz...

Autor tekstu: Scott Stuart
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Adaptacja i reżyseria: Bartosz Kurowski
Scenografia: Klaudia Laszczyk
Muzyka: Łukasz Damrych
Choreografia: Szymon Michlewicz-Sowa
Konsultacja psychologiczna: Bianka-Beata Kotoro, Aleksandra Dulas
Obsada: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Piotr Osak, Piotr Pasek, Natalia Wieciech
Premiera: 12 lutego 2022 r.
Spektakl dedykowany widzom w wieku 7+

Spektakl w reżyserii Bartosza Kurowskiego oparty na picturebooku Scotta Stuarta pod tym samym tytułem. Poruszająca, choć nieoczywista historia o odwadze do bycia sobą, a także o współodpowiedzialności, wspólnocie i współbyciu, które potrafią pokolorować największe lęki.

„(…) opowieść o tym, co niektórzy niesłusznie nazywają ideologią. A to jest przecież bardzo delikatna materia, na którą składają się takie kwestie jak tożsamość, różnorodność i akceptacja samego lub samej siebie. I akceptacja inności w sobie i w innych, o której trzeba umieć rozmawiać także z dziećmi.”
Michał Rusinek, tłumacz o bardzo kolorowym cieniu

Spektakl dopełniają dwa spotkania edukacyjne: pierwsze z nich, dedykowane wszystkim zgromadzonym na widowni odbiorcom, pozwoli bliżej przyjrzeć się wszechobecnym stereotypom; drugie, przeznaczone dla pojedynczych klas szkolnych, umożliwi przepracowanie modelowych wyobrażeń dzięki ćwiczeniom z zakresu pedagogiki teatru.

UWAGA!
20-minutowe spotkanie przed spektaklem odbywa się na widowni Dużej Sceny Teatru Pinokio w Łodzi o godzinie określonej w repertuarze i jest bezpłatne.
40-minutowe spotkanie po spektaklu wymaga wcześniejszej rezerwacji pod numerem 42 636 66 90 lub drogą mailową: rezerwacje@teatrpinokio.pl. Cena biletu za spektakl razem z warsztatem wynosi 30 zł.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Teatr Pinokio