SPEKTAKL Z WARSZTATAMI 

PRAPREMIERA
WIELKIE PYTANIE 
Wolf Erlbruch
tłumaczenie Julian Kutyła
 
reżyseria: Marcin...

SPEKTAKL Z WARSZTATAMI 

PRAPREMIERA
WIELKIE PYTANIE 
Wolf Erlbruch
tłumaczenie Julian Kutyła
 
reżyseria: Marcin Jarnuszkiewicz
scenografia: Marta Zając
muzyka: Mateusz Dębski
czas trwania:  100 minut /spektakl + warsztaty/
prapremiera: 14 luty 2015 roku
 
 
Bajka filozoficzna Wolfa Erlbrucha konfrontuje widza z różnymi odpowiedziami na, niewypowiedziane na scenie, pytanie o sens życia. Ze światem, którego każdy element posiada wartą dostrzeżenia indywidualność. Główny bohater – Człowiek – staje się w strukturze spektaklu „Everymanem”, a sam spektakl – moralitetem. Motyw drogi kreuje ścieżkę życia, podczas którego  każdy z nas  doświadcza i poznaje różne emocje, stany, byty oraz zjawiska. Spektakl otwiera przestrzeń do własnych przemyśleń – te zostaną uruchomione podczas działań warsztatowych, na które zapraszamy po przedstawieniu.
Spektakl dla dzieci od 7 roku życia.

Warsztat z filozofowania

Dzieci z natury są przysposobione do filozoficznych dociekań. Dobrze znają swoją teraźniejszość i kontekst własnych doświadczeń. Warsztat polegać będzie na tworzeniu opowieści , której oś tematyczną stanowić będzie „Wielkie pytanie” - niezwerbalizowane podczas wcześniej obejrzanego spektaklu. 
Prowadzący warsztat wychodząc od krótkiego opowiadania, fragmentu muzycznego lub obrazu rozpocznie z dziećmi proces zadawania pytań do przedstawionego tekstu kultury. Po rozmowie zawierającej próby odpowiedzi z różnych perspektyw, grupa przygotuje - w formie etiudy opartej na metodzie dramy - wariant sytuacji, której tematem będzie jedno z postawionych wcześniej pytań.

czas trwania warsztatu: 45 minut
zajęcia odbywają się w dwóch grupach (po 20-25 osób w każdej)
 

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Teatr Pinokio