"JUBILALKI. Od "Bajowych bajeczek..." do "Ander-snu", to ekspozycja obejmująca myśl wizualną Teatru Pinokio w przedziale czasowym 1945-2020....

"JUBILALKI. Od "Bajowych bajeczek..." do "Ander-snu", to ekspozycja obejmująca myśl wizualną Teatru Pinokio w przedziale czasowym 1945-2020. Prezentuje muzealia będące świadectwem pracy takich artystów–scenografów, jak: Wacław Kondek, Henri Poulain, Zygmunt Smandzik, Jerzy Nowosielski, Jerzy Michalak, Wanda i Stanisław Byrscy, Buba Tomala. Nie zabraknie też materiałów ze spektakli, które reżyserowali między innymi: Piotr Tomaszuk, Jan Wroniszewski, Wojciech Kobrzyński, Marta Janic. Udział w tworzeniu bogatej historii "Pinokia" mieli też uznani autorzy, których dzieła adaptowaliśmy na scenę: Urszula Kozioł, Hans Christian Andersen, Stanisław Lem, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Brian Patten, Lewis Carrol, Carlo Collodi, Wojciech Bogusławski, Tadeusz Słobodzianek czy Stefan Themerson. Warto podkreślić, że pierwsze szlify muzyczne w Teatrze Pinokio zbierał kompozytor i dyrygent Krzysztof Penderecki. Spośród wielu materiałów archiwalnych, jakie udało się zgromadzić, wybrane zostały te szczególne, które jak w zwierciadle odbijają 75-letnią historię działań artystycznych Teatru.

Zapraszamy do siedziby Teatru Pinokio przy ulicy Kopernika 16 w Łodzi od 6 do 17 lipca oraz po krótkiej przerwie od 5 do 28 sierpnia.
Od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-14.00, zwiedzanie grup maks. 10-osobowych rozpoczyna się o pełnych godzinach (10:00, 11:00, 12:00 i 13:00)

Bilety:
12 zł (normalny),
10 zł (ulgowy)

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Teatr Pinokio