Informacje o Organizatorze

Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR - kup bilety online

KUP BILET

STUDNIÓWKA  

KUP BILET

STUDNIÓWKA

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu
Gra słów zawarta w nazwie studniówka/studiówka odnosi się z jednej strony do formy wydarzenia inspirowanej balem maturalnym a z drugiej do jego adresatów – studentów.
W czasie pandemii COVID-19 przez dwa lata w szkołach średnich nie odbywały się tradycyjne bale. Obecni studenci I i II roku nie mieli okazji wzięcia udziału w eleganckiej klasowej zabawie, rozpoczynającej się polonezem i wyznaczającej symboliczny studniowy czas do egzaminu dojrzałości. Nie mamy mocy cofnięcia czasu, ale możemy spróbować wypełnić ten brak poprzez zaproszenie ich do wspólnej zabawy inspirowanej studniówką.
Wśród skojarzeń związanych z imprezą tego typu, obok wspomnianego już poloneza, pojawiają się zdjęcia klasowe, przemówienia dyrekcji i występy artystyczne uczniów. U nas wszystkie te elementy zafunkcjonują w studenckim wydaniu – do zbiorowych fotografii zaprosimy przedstawicieli poszczególnych kierunków, rozpoczniemy wspólnym polonezem, którego poprowadzą tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, w części artystycznej zaprezentują się akademickie zespoły muzyczne, a o motywujące przemówienie poprosimy Jego Magnificencję Rektora UG.
W naszym wydarzeniu komponent integracyjny i kulturalny są równie ważne, dlatego oprócz stworzenia dobrych warunków do zabawy, chcemy zaproponować wartościowy program artystyczny współtworzony przez studentów i prezentujący ich ciekawe działania w różnych dziedzinach sztuki.
Dla uczestników przygotowaliśmy zabawy z nagrodami, liczne interakcje i zabawę przy dobrej muzyce.
Informacja o biletach na wydarzenie pojawi się wkrótce.
Organizatorzy: Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” i Studencki Zespół Organizacji Eventów
Partnerzy: Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG

Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR - kup bilety online

Nie przegap