„Co w duszy gra” to opowieść o sensie życia i relacjach, jakie między sobą nawiązujemy. Historia o tym historia o tym dlaczego ludzkie życie jest...

„Co w duszy gra” to opowieść o sensie życia i relacjach, jakie między sobą nawiązujemy. Historia o tym historia o tym dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe i jak odnaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań. „Ten film mówi, że trzeba zmienić punkt widzenia, nie koncentrować się na jednej rzeczy, a myśleć szerzej o tym, co życie może zaoferować nam i co my możemy zaoferować życiu”, mówi reżyser Pete Docter. Jak się okazuje, może też wcale nie chodzi o realizację swojego marzenia. „Nie chcieliśmy stworzyć filmu, wywołując w widzach poczucie, że muszą stawiać sobie jakiś konkretny, wielki cel”, mówi producentka Dana Murray. „To jest film dla wszystkich. Każdy może się z nim utożsamić.” Filmowcy zaczerpnęli inspiracje dla podejścia do filmu i gry postaci z dwóch źródeł: twórczości angielskiego artysty i satyryka Ronalda Searle oraz sposobu animacji, który był zastosowany w disneyowskich „101 dalmatyńczykach” z 1961 r. W zakresie animacji wpływy Searle’a widoczne są w wyrazistych i bezpośrednich pozach na tle czystych kompozycji, które prowadzą oko widza poprzez scenę. Twórcy postawili na istotę eksponowania w danej chwili tylko jednego kluczowego elementu gry postaci aby ułatwić widzowi odbiór najważniejszych scen.

Reżyserem „Co w duszy gra” jest zdobywca Oscara® Pete Docter („W głowie się nie mieści”, „Odlot”), a producentką Dana Murray (krótkometrażówka Pixara pt. „Lou”). Współreżyserem filmu jest Kemp Powers („Pewnej nocy w Miami”). Scenariusz napisali Pete Docter, Mike Jones i Kemp Powers. Producentami wykonawczymi są Dan Scanlon i Kiri Hart. Autorem kompozycji i aranżacji jazzowych jest Jon Batiste, znany na całym świecie muzyk wyróżniony nominacją do nagrody GRAMMY®. Muzykę skomponowali nagrodzeni Oscarem® Trent Reznor i Atticus Ross („The Social Network”).

W rolach głównych w polskiej wersji językowej Joe Gardner przemówi głosem Tomasza Kota, a w duszę 22 wcieli się Joanna Koroniewska. W pozostałych rolach będzie można usłyszeć Pawła Domagałę, osobowości sceny muzycznej: Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Roberta Amiriana oraz gwiazdę polskiej wokalistyki jazzowej Danutę Błażejczyk. A także znanych dziennikarzy radiowych: Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Manna, Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, Krzysztofa „Jankesa” Jankowskiego i Hirka Wronę.

Krótkometrażówka Pixara pt. „Norka”

Przed filmem „Co w duszy gra” będzie można zobaczyć krótkometrażówkę Pixara pod wdzięcznym tytułem „Norka”. To historia młodego królika, który postanawia wykopać dom swoich marzeń. Choć tak naprawdę nie wie, jak się do tego zabrać, wstydzi się powiedzieć o tym swoim sąsiadom. Coraz bardziej pogrąża się w kłopotach i dopiero po niespodziewanym uderzeniu, dowiaduje się, że nie ma niczego złego w proszeniu o pomoc. Wyreżyserowana przez Madeline Sharafian i wyprodukowana przez Mike’a Capbarata krótkometrażówka „Norka” powstała w ramach programu SparkShorts Pixar Animation Studios.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Brzeskie Centrum Kultury