Ponad 50 lat na scenie, niezmiennie piękna, pełna energii, zachwycająca. Pierwszym gościem po wakacyjnej przerwie w cyklu Sentymentalny Świat,...

Ponad 50 lat na scenie, niezmiennie piękna, pełna energii, zachwycająca. Pierwszym gościem po wakacyjnej przerwie w cyklu Sentymentalny Świat, będzie Halina Frąckowiak. Zapraszamy na niezapomniany wieczór 23 września o godzinie 18:00.
Halina Frąckowiak debiutowała w 1963 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie konkurując z Czesławem Niemenem, Zdzisławą Sośnicką i Krzysztofem Klenczonem. Tam została laureatką tak zwanej „Złotej Dziesiątki”.
Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt, a swoje największe przeboje wylansowała we współpracy z takimi zespołami jak Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi. Cała Polska do dzisiaj nuci takie utwory jak Za mną nie oglądaj się”, „Napisz, proszę”, „Czekam tu”, czy też „Ktoś”.
W 1972 rozpoczęła karierę solową. Kilkakrotnie wygrała plebiscyt na najpopularniejszą piosenkarkę, brała udział w zagranicznych festiwalach (Ostenda, Rostock, Drezno), gdzie otrzymała najważniejsze wyróżnienia i nagrody, m.in. „Złoty Mikrofon” Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej.
W trakcie swojej kariery zagrała setki koncertów w Polsce, krajach Europy, Stanach zjednoczonych i Kandzie.
Więcej o artystce na stronie: http://halinafrackowiak.pl/

więcej
Halina Frąckowiak // Sentymentalny Świat - Kup bilet Halina Frąckowiak // Sentymentalny Świat

23.09 Poniedziałek 18:00Zobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki