Informacje o Organizatorze

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - kup bilety online

Lato! Lato! | Koncert Bobobrzmienia

03.06.2024

17:30

Lato! Lato! | Koncert Bobobrzmienia 

03.06.2024

17:30

Krok 1 z 3 - Wybierz bilety:

Normalny30 (30,00 PLN)
0,00 PLN
Informacje o bilecie

Anuluj
Anuluj
Informacje o wydarzeniu

Przed nami najcieplejsze miesiące – słońce, niebieskie niebo, wycieczki, morze, las, radość i zabawa. Przywitajcie z nami lato rodzinnym koncertem Bobobrzmienia. Zapraszamy w poniedziałek, 3 czerwca 2024 o godzinie. 17:30.

Będzie głośno, radośnie, będziemy śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach. Będzie super zabawa! Zapraszamy dzieci do lat 6 wraz z rodzicami. 

Koncerty skierowane są głównie do rodzin z dziećmi z grupy wiekowej (0–6 lat), i są inspirowane teorią E. E. Gordona oraz Carla Orffa, pionierów w dziedzinie edukacji muzycznej najmłodszych.

Zajęcia koncentrują się na procesie audiacji, przyswojenia bodźca i jego analizy w czasie późniejszym, a nadrzędnym celem zajęć jest uwrażliwienie na muzykę i sztukę w ogóle.

Celem każdego spotkania jest zaktywizować uczestników do kreatywnego odbioru i uczestniczenia w zabawach rytmicznych, ruchowych i muzycznych, na tle utworów będących pod wpływem różnorodnych tradycji muzycznych polskich i międzynarodowych. Proste gry i zabawy muzyczne połączone z ruchem i śpiewem oraz piosenki dedykowane dla dzieci, tworzą metodę edukacji muzycznej opartej na najważniejszych zasadach:

nauczanie poprzez zabawę,

rozwijanie muzykalności dzieci,

łączenie muzyki, słowa i ruchu.

Rezultatem spotkań jest uwrażliwienie na sztukę poprzez zabawę, dzięki wykorzystaniu procesu audiacji (procesu przetworzenia i zrozumienia bodźców np. utworu muzycznego, w chwili gdy bodziec już nie występuje – dającego największe efekty w okresie przed urodzeniem do ok 6 roku życia).

Unikatowość projektu polega na połączeniu ze sobą kilku technik: ruchu, rytmizowania, melodyzowania, naśladowania (melodii, ruchu, rytmu, tekstu) śpiewania, improwizowania.

Data: 3 czerwca 2024r., godz. 17:30
Miejsce: Budynek Główny – Sala kominkowa, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2, Kraków
Bilety: 30 zł / osobę
(obowiązuje dziecko i rodzica), dostępne na stronie ekobilet.pl, w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, Kraków) oraz w miarę wolnych miejsc przed spotkaniem

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - kup bilety online