Zamknij lato z Załogą KarpatArt na legendarnych Magórach. Pożegnaj wakacje podziwiając zapierający dech w piersiach krajobraz beskidzkiego...

Zamknij lato z Załogą KarpatArt na legendarnych Magórach. Pożegnaj wakacje podziwiając zapierający dech w piersiach krajobraz beskidzkiego pogranicza w towarzystwie muzyków, performerów, dziennikarzy i aktywistów. Odpoczywaj bawiąc się, ładuj energię przed jesienno-zimowym letargiem, albo… poznawaj ludzi i zbieraj drużynę do jesienno-zimowych przygód!

Kochamy muzykę, góry i kameralne festiwale. Dlatego przygotowaliśmy coś, czego sami nie mogliśmy znaleźć - mikrofestiwal w górach. Jeżeli tak jak my kochasz nurkować w sztuce na łonie natury, musisz tu być.

Zapraszamy do naszego grajdołka na Grajdół – jedną z najwyżej położonych imprez kulturalnych w Polsce. Na beskidzkiej polanie w cieniu Eliaszówki budujemy dla was żyjącą kilka dni wioskę. Kilkadziesiąt godzin muzyki na dwóch scenach i kilkanaście wydarzeń towarzyszących – wśród nich spotkania literackie, prelekcje, warsztaty. Coś dla ciała, duszy i umysłu.

PROGRAM

Pełny program pojawi się na dniach, ale przygotujcie się na dobrą alternatywę, folk, rock i smaczną elektronikę (od spokojnego chillu po psytrance). Nie lubimy być monotematyczni.
Czwartek (16.09) – bifor (dzień dodatkowo płatny) - TBA
Piątek (17.09) - TBA
Sobota (18.09) - TBA
Niedziela (19.09) - TBA

BILETY

Dostępne na platformie ekobilet.pl.
I pula – 160 zł
II pula - 190 zł

Cena biletu obejmuje nocleg na polu namiotowym z dostępem do prysznica i sanitariatów.
Sprzedaż biletów trwa do 12 września 2021 lub do wyczerpania przewidzianej ich liczby. Organizator nie przewiduje sprzedaży na miejscu. Zakup biletu oznacza akceptację regulaminu imprezy.

O Chacie Magóry i jej otoczeniu

Choć dojście do chaty nie wymaga wielogodzinnych wędrówek, to jednak jest to klasyczne, surowe schronisko. 150 i 300 metrów od chaty znajdują się miejsca przeznaczone pod pole namiotowe. W chacie dostępny jest prąd, zimny prysznic i sanitariaty (toaleta i kilka wychodków). Z Internetem bywa problem, zasięgu – nie ma, co pozwala na kilkudniowy cyfrowy odwyk. W chacie będzie dostępna gastronomia – o tym co znajdzie się w ofercie na czas festiwalu, dowiecie się wkrótce.

Co ze sobą zabrać?

Namiot lub hamak, ciepły śpiwór (i najlepiej koc na zapas) – spodziewamy się temperatury w nocy w granicach 5-10 stopni, coś przeciwdeszczowego, wygodne buty. Mile widziane instrumenty. Prosimy o nieprzynoszenie własnego alkoholu – na miejscu będzie rozlewane piwo. Zaopatrz się także w zapas gotówki. Na miejscu będzie dostępna schroniskowa gastronomia (info już w krótce).

Jak dotrzeć?

Z Krakowa do Piwnicznej jeżdżą autobusy i pociągi. Alternatywnie można dojechać z przesiadką w Nowym Sączu. Na osoby podróżujące samochodem w zależności od wybranej trasy wędrówki czeka kilka parkingów. Są to parkingi w samej Piwnicznej, przy kościele w Kosarzyskach oraz na Obidzy.
Najkrótsza trasa piesza prowadzi drogą od kościoła w stronę ośrodka „Iskra”, następnie przez mostek i leśną drogę prowadzącą na Zamakowisko. Tę trasę polecamy. Osoby pragnące dołożyć drogi mogą dotrzeć od strony Obidzy lub Piwnicznej zielonym szlakiem pieszym.

O organizatorach

Załoga KarpatArt to wspólnota ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez działania. Otrzaskani organizacyjnie, zaangażowani społecznie, odpoczywają wymyślając. Są wśród nich festiwalowi wolontariusze, artyści, działacze miejscy, przedsiębiorcy, promotorzy folkloru, aktywiści klimatyczni i inżynierowie.
Kochamy góry i żyjemy kulturą - dlatego postanowiliśmy zacząć organizować imprezy kulturalne w Karpatach, górach, które są nam najbliższe i które uważamy za najpiękniejsze. Koncerty, spotkania literackie i warsztaty etnograficzne to nasza specjalność.
Żeby było nam łatwiej działać, zarejestrowaliśmy Fundację Karpatart, wehikuł, którym zabierzemy was do krainy osobliwości (i osobowości) na szczytach absurdu.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar KarpatArt