W ramach tegorocznych obchodów 30-lecia DKF Projekcja i kina Rejs, zapraszamy na kolejną odsłonę jubileuszowych uroczystości. Dla uczestników...

W ramach tegorocznych obchodów 30-lecia DKF Projekcja i kina Rejs, zapraszamy na kolejną odsłonę jubileuszowych uroczystości. Dla uczestników sobotniej imprezy przygotowaliśmy przedpremierowy pokaz debiutanckiego obrazu Fanny Liatard i Jérémy'ego Trouilha „Gagarine”, którym zachwycili się krytycy „Variety”, „Indie Wire” i „Screen Daily”. Po seansie natomiast, jeśli covidowe wytyczne na to pozwolę, odbędzie się drobny bankiet i konkurs filmowy z nagrodami.
Tym skromnym wydarzeniem chcielibyśmy podziękować przede wszystkim naszym widzom, bez których ten okrągły jubileusz nie byłby możliwy. Dla tych najbardziej wiernych i towarzyszących nam w filmowej przygodzie od lat, przygotowaliśmy specjalne, okolicznościowe upominki.

16-letni Youri spędził całe życie w Gagarine Towers, rozległym, paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, Youri postanawia stawić temu opór. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Dianą i Houssamem, rozpoczyna misję uratowania Gagarine – ich cennego, pełnego wspólnych przeżyć azylu – przekształcając go we własny „statek kosmiczny”…
„Gagarine” to wyjątkowo czuły film, który za pomocą ciepłych, delikatnych kolorów fantastycznie wydobywa magię z codzienności, a jednocześnie oddaje siłę charakteru bohatera.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Kino Rejs