W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją - głosi islandzkie powiedzenie. W taki...

W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją - głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona Ingimundura, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Owdowiały policjant próbuje zacząć wszystko od nowa: opiekuje się wnuczką, wykańcza dom dla córki, chodzi na terapię. Pewnego dnia żona jednak do niego przemówi. Mężczyzna przypadkiem odkrywa jej tajemnice, która po raz pierwszy od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Gdy tama udawanego spokoju pęknie, nic nie powstrzyma przemocy.

Seans rozpocznie prelekcja dr Sebastiana Jakuba Konefała - filmoznawcy, wykładowcy akademickiego, pracownika Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim, który przybliży historię, główne motywy charakteryzujące kinematografię islandzką i wątki łączące ten kraj z Polską.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Kino Rejs