Informacje o Organizatorze

Klub Kuznia - kup bilety online

GONG UNIVERSAL ASCENSION 2024 Tour Katowice, Rialto

24.11.2024

20:00

GONG UNIVERSAL ASCENSION 2024 Tour Katowice, Rialto 

24.11.2024

20:00

Krok 1 z 3 - Wybierz bilety:

GONG Universal Ascension 24 Tour - przedsprzedaż (179,00 PLN)
0,00 PLN
Informacje o bilecie

Anuluj
Anuluj
Informacje o wydarzeniu

GONG

Universal Ascension 24 Tour

Gong to brytyjski zespół muzyczny, jeden z pionierów gatunku space rock. Grupa założona w 1969 roku przez multiinstrumentalistę Daevida Allena, w swojej twórczości łączyła elementy rocka progresywnego, jazzu, muzyki etnicznej i eksperymentalnej. Charakteryzujący się nietypowym podejściem do muzyki, zespół Gong zdobył popularność dzięki swoim kreatywnym kompozycjom, surrealistycznym tekstom i energetycznym koncertom. Ich albumy, takie jak Camembert Electrique czy Radio Gnome Trilogy, są uznawane za klasyki rocka progresywnego. Mimo licznych zmian składu i przerw w działalności, Gong pozostaje ważnym elementem historii muzyki eksperymentalnej.

O koncertach:
Koncerty zespołu Gong to rytuał, w którym biorą udział zarówno zespół, jak i publiczność. Przez intensywne i ekstatyczne dwie godziny Gong hipnotyzuje pulsującymi riffami, unoszącymi harmoniami wokalnymi i kanciastymi, punktowymi aranżacjami. Przechodząc przez przytłaczające szczyty dźwiękowej intensywności do błogich, onirycznych fragmentów, całość jest oświetlana niezapomnianym, kalejdoskopowym show świetlnym autorstwa Fruit Salad Lights. Gong czerpie z najnowszego repertuaru, sięgając również po klasykę, każda noc to niezapomniana transformacja. Żadne umysły nie pozostają nietknięte.

Krótka biografia:
Wszechświat Gong powstał w 1969 roku, kiedy Daevid Allen został zainspirowany przez głębokie wizje psychodeliczne. Jako założyciel zespołu Soft Machine, Allen włączył swoje duchowe i metafizyczne zainteresowania do ewoluującego kolektywu. Gong, bardziej mitologia niż zespół w konwencjonalnym sensie, ustanowił się jako jedna z najbardziej unikatowych, innowacyjnych i eksperymentalnych grup rockowych lat siedemdziesiątych. Muzycy eksplorowali połączenie rocka, jazzu i psychodelii z elementami mistycyzmu i surrealizmu. Obecne wcielenie zespołu, które Daevid utworzył przed swoim ostatnim albumem „I See You”, honoruje jego intencję, aby Gong nie umarł razem z nim, zachęcając zespół, aby niósł to dalej w nowe nieznane wyżyny i głębiny, daleko poza wszystko, co mogłem sobie wyobrazić.
Kolektyw Kavusa Torabiego, Davea Sturta, Fabio Golfettiego, Iana Easta i Cheba Nettlesa jest najbardziej stabilnym składem w historii Gongu, pisząc, nagrywając i koncertując razem od śmierci Allena w 2015 roku. Ich muzyka czerpie z kredo oryginalnego Gongu i wciąż eksploruje nowe krainy, nie zważając na nostalgiczne uczucia. Gong w 2024 roku kontynuuje etykę, postawę i styl życia, które zawsze były wplecione w strukturę zespołu.

„Unending Ascending” to tytuł najnowszego albumu zespołu Gong, który swoją premierę miał w 2023 roku.

Gong - aktualny skład:
Kavus Torabi (gitara)
Dave Sturt (gitara basowa)
Fabio Golfetti (gitara)
Ian East (instrumenty dęte)
Cheb Nettles (perkusja)

Wybrana dyskografia:
I See You (2014)
Rejoice I’m Dead! (2016)
The Universe Also Collapses (2019)
Pulsing Signals (Live) (2022)
Unending Ascending (2023)

Live videos:
„My Sawtooth Wake“ – z koncertowego albumu „Pulsing Signals”: https://www.youtube.com/watch?v=9aIIvnpf0UQ  

Music Video:
GONG „My Guitar Is A Spaceship“:  https://www.youtube.com/watch?v=RrJRaWzXvW8
GONG Tiny Galaxies:  https://www.youtube.com/watch?v=jqoFLJlxpWw 

Gong w sieci:
https://www.gongband.com
https://gongband.bandcamp.com
https://www.facebook.com/officialgong
https://twitter.com/gong_band
https://open.spotify.com/artist/47yvARr7dCOKqvjDVwfbf3
https://music.apple.com/us/artist/gong/6663678
https://kscopemusic.com/artists/gong
https://linktr.ee/gongband 

Klub Kuznia - kup bilety online