Jethro Tull
28.05.2022, godz. 20:00
POZNAŃ, Sala Ziemi
ul. Głogowska 14
(koncert przełożony z 12.06.2021, 18.10.2020) Zmianę terminu...

Jethro Tull
28.05.2022, godz. 20:00
POZNAŃ, Sala Ziemi
ul. Głogowska 14
(koncert przełożony z 12.06.2021, 18.10.2020) Zmianę terminu ogłoszono 28.05.2022.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w związku z ograniczeniami wynikającymi z obostrzeń związanymi z COVID-19,
koncert zespołu Jethro Tull, który zaplanowany był na dzień 12 czerwca 2021 roku w Poznaniu Sala Ziemi,
został przeniesiony na 28.05.2022 rok.
Zakupione bilety zachowują ważność.
Dlatego wspólnie z zespołem zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie w nowym terminie.

W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w nowym terminie,
polecamy możliwość zamiany biletu na inne wydarzenie organizowane przez Klub Kuźnia.
Lista koncertów dostępna jest na stronie www.klubkuznia.pl (zakładka: wydarzenia).

W przypadku rezygnacji z udziału w koncercie, Informujemy, że zgodnie z art. 15zp Ustawy z dnia 31.03.2020,
o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw,
zwrot środków nastąpi maksymalnie w ciągu 180 dni od dnia złożenia pisemnej reklamacji.
Reklamacja może być złożona w ciągu 30 dni od daty ogłoszenia zmiany terminu koncertu, to znaczy od 28.05.2021 roku.
Po tym terminie reklamacje nie będą uwzględniane.

Szanowni Państwo w związku z bardzo trudną sytuacją całej branży muzycznej a przede wszystkim;
Artystów, techniki, organizatorów, prosimy o wyrozumiałość i nie zwracanie biletów.

Z muzycznymi pozdrowieniami z góry dziękujemy.
Do zobaczenia na koncertach w nowych terminach.

Ceny biletów:
msc. VIP → 319,00zł. (przedsprzedaż) / 339,00zł. (w dniu koncertu)
msc. I → 279,00zł. (przedsprzedaż) / 299,00zł. (w dniu koncertu)
msc. II → 249,00zł. (przedsprzedaż) / 269,00zł. (w dniu koncertu)

- - - -

Informacja o zespole:
Zespół Jethro Tull powstał w listopadzie 1967 roku w Blackpool w Anglii. Utworzyli go dwaj muzycy wokalista i flecista Ian Anderson oraz basista Glenn Cornick, którzy do współpracy zaprosili gitarzystę Micka Abrahamsa oraz perkusistę Clive'a Bunkera.
W lipcu 1968 roku grupa wystąpiła przed Pink Floyd podczas pierwszego festiwalu rockowego w londyńskim Hyde Parku, a w listopadzie zadebiutowała płytą "This Was". Znalazł się na niej repertuar wzorowany na nagraniach mistrzów blues rocka spod znaku Johna Mayalla czy Cream.
Pierwszy sukces komercyjny przyniósł singiel "Living In The Past", który wspiął się na trzecie miejsce zestawienia w Wielkiej Brytanii. Znakomicie został również przyjęty drugi album "Stand Up", który ukazał się w sierpniu 1969 roku - cały repertuar, poza jednym utworem, skomponował Anderson. Album zawędrował na szczyt brytyjskiej listy sprzedaży. Sukces ten przypieczętował kolejny album "Benefit" (1970).
Niedługo później do grupy dołączyli Jeffrey Hammond-Hammond. Skład ten zadebiutował w 1971 roku płytą "Aqualung" - najbardziej znanym albumem Jethro Tull. Kolejną wybitną płytę "Thick As A Brick" wypełniła jedna tytułowa suita podzielona na dwie strony winylowej płyty. Album zwracał również uwagę interesującą szatą graficzną, przygotowaną w formie gazety zatytułowanej "The St. Cleve Chronicle"
Muzyczny zabieg z wykorzystaniem jednego utworu na płycie muzycy Jethro Tull powtórzyli także przy albumie "A Passion Play". Po nagraniu tego krążka Ian Anderson rozpoczął pracę nad filmem "War Child", jednak pomysł nie spotkał się z zainteresowaniem filmowców i jedynie niektóre utwory przygotowane z myślą o filmie, trafiły na płytę "War Child" (1974). Podobny los, kilka lat później, spotkał musical "Too Old To Rock'n'Roll, Too Young To Die!". To progresywno rockowego grania zespół wrócił wraz z wspaniałą płytą „Minstrel In The Gallery”.
Pod koniec lat 70. grupa skierowała się w stronę folku i muzyki ludowej, powstały płyty "Songs From The Wood" z 1977 i wydana rok później "Heavy Horses". W tym czasie ukazał się także koncertowy album "Live Bursting Out", będący do dziś uznawany za jedną z najważniejszych płyt koncertowych w historii muzyki rockowej.
Album "Stormwatch", wydany we wrześniu 1979 roku, pokazał nowe, zdecydowanie bardziej elektroniczne oblicze zespołu. W nagraniu kolejnej płyty, zatytułowanej "A" obok muzyków Jethro Tull (Iana Andersona, Martina Barre'a i Dave'a Pegga), udział wzięli Eddie Jobson oraz perkusista Mark Craney.
Kolejny sukces przyszedł dopiero we wrześniu 1987 roku, wraz z albumem "Crest Of A Knave", który przyniósł grupie statuetkę Grammy - co ciekawe w kategorii heavy metal. Anderson i koledzy znakomitą formę potwierdzili kolejnymi albumami: "Rock Island" (1989), "Catfish Rising" (1991), "Roots To Branches" (1995) oraz "J-Tull.Com" (1999).
Na kolejny studyjny album Ian Anderson kazał czekać fanom długie 13 lat. Wówczas to w obecnym składzie nagrał „Thick As A Brick 2” (2012), kontynuację jednego z najsłynniejszych albumów Jethro Tull. Wydany w 2014, „Homo Erraticus” sygnowany był tylko nazwiskiem Andersona, ale ten koncepcyjny album, związany z „Thick as a Brick” i „Thick as a Brick 2” poprzez fikcyjną posta
Geralda Bostocka, jest w gruncie rzeczy kolejnym albumem Jethro Tull w całości zresztą nagranym przez muzyków zespołu.
Koncerty Jethro Tull to przepiękny spektakl, w którym artyści na scenie współgrają z obrazami i postaciami wyświetlanymi na ekranie, tworząc z nimi swoiste interakcje. Nazwa trasy The Prog Years sugeruje, że tym razem Jethro Tull zaserwuje nam więcej z progresywnych klimatów, więc zapewne nie zabraknie utworów z „Thick As A Brick”, „Aqualung” czy „Minstrel In The Gallery”.

Zapraszamy !

więcej
Wybierz sektor Sali Ziemi w Poznaniu 1 Sali Ziemi w Poznaniu 2 Sali Ziemi w Poznaniu 3 Sali Ziemi w Poznaniu 4 Sali Ziemi w Poznaniu Antresola

Pewnie, już dostałeś bilety ... ale jeśli nie skontaktuj się z nami! :-)

Zobacz wszystkie wydarzenia

Sprawdź  Aktualny repertuar Klub Kuznia