Informacje o Organizatorze

Łukowski Ośrodek Kultury - kup bilety online

KUP BILET

Dzień i noc : pokaz i spotkanie z twórcami  

KUP BILET

Dzień i noc : pokaz i spotkanie z twórcami

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu
10 września 2023 roku o godzinie 19:00 zapraszamy do Kina Łuków na wyjątkowy pokaz filmu Dzień i noc z udziałem part reżyserskiej filmu: Katarzyną Machałek i Łukaszem Machowskim.
 

Dwie historie opowiadające o kobiecej przyjaźni oraz czarnej magii na obrzeżach Polski wschodniej.

Udręczona wiedźma Nawoja zakopuje pod stodołą głowę martwego zwierzęcia, rzucając klątwę na idealne życie swojej sąsiadki Bielakowej. Młoda Bielakowa organizuje w swoim domu próbę zespołu ludowego, wyczuwa jednak, że złe moce wkradają się do jej świata. Pomiędzy śpiewającymi oraz dzielącymi się wiedzą dziewczynami, zawiązuje się przyjaźń. Zanim dzień dobiegnie końca, Bielakowa będzie musiała zmierzyć się z klątwą Nawoi. Kilka dekad później, kobiety spotykają się na kolejną próbę zespołu – starsze, mądrzejszy, wciąż pełne witalności życia.

90-letnia samotna kobieta pogrążona w melancholii niczym w wiecznej nocy, wspomina relację z młodą dziewczyną, z którą kiedyś była nierozłączna. Jej wspomnienia, jak puzzle układają się w obraz ciężkiego losu kobiet, nieudanych małżeństw i niedotrzymanej obietnicy. Czy staruszka otrzyma ukojenie w swoich ostatnich latach życia?

Łukowski Ośrodek Kultury - kup bilety online

Nie przegap