Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na literackie świętowanie Dnia Dziecka! 1 czerwca 2022 r. o g. 10.00 w Sali Widowiskowej ŁOK odbędzie...

Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na literackie świętowanie Dnia Dziecka! 1 czerwca 2022 r. o g. 10.00 w Sali Widowiskowej ŁOK odbędzie się spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, autorką bestselerowych powieści dla dzieci, m.in. "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)".

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line.

Justyna Bednarek jest romanistką, przez lata pracowała jako dziennikarka i redaktorka. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latour zostały uznane najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka", zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Wcześniej zyskały również nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY.

Kolejna książka – „Pięć sprytnych kun” – również była nominowana w konkursie Książki Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Zaraz po kunach do księgarń trafiły bajki muzyczne pt. „W to mi graj”, do których ilustracje zrobił sam mistrz Józef Wilkoń, z czego autorka jest niesłychanie dumna. Kolejna publikacja to „Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii” – książeczka należąca do słynnej już egmontowskiej serii Czytam sobie. Z kolei do serii Poczytaj ze mną należy „O srebrnej łyżce” – bajka przypowieść, pierwotnie napisana na zamówienie Muzeum Historii Żydów Polskich. W kwietniu 2017 ukazał się drugi tom skarpetkowych przygód: „Nowe przygody skarpetek. (jeszcze bardziej niesamowite)” – pierwszy nakład wysokości 10.000 wybył z magazynu wydawnictwa w ciągu dwóch tygodni.

Justyna Bednarek mieszka na warszawskich Bielanach w małym domku, którego strzeże rozszczekany rudy kundelek. Ma męża fizyka (wspaniałego!) oraz troje dzieci, które niestety rosną za szybko.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Łukowski Ośrodek Kultury