Zapraszamy na spektakl komediowy PARAPETÓWKA!

Parapetówka to spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”....

Zapraszamy na spektakl komediowy PARAPETÓWKA!

Parapetówka to spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”. Głównymi bohaterami są Anna (Ewa Błachnio) i Paweł (Piotr Wiśniewski) – pałający do siebie ideologiczną nienawiścią.
Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, mniej więcej w balzakowskim wieku, emerytowana samotna matka dorosłej córki. Paweł: młody, inteligentny, przystojny, utalentowany, wysportowany, atrakcyjny. Trzydziestoletni samotny gej. Dziecko porzucone przez matkę, wychowywane samotnie przez ojca, który nigdy nie zaakceptował orientacji i wyborów syna. Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku i wymaga codziennej opieki. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.

Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać. Codzienna historia opowiedziana z niecodziennej perspektywy… Basi (Marta Marzęcka) i Tadzika (Jacek L. Zawada), którzy całej historii z pewnością dodają skrzydeł…
Codzienna historia opisana z niecodziennej perspektywy…

Reżyseria: Ewa Błachnio
Scenariusz: Ewa Błachnio, Jakub Kasprzak
Projekcje: Piotr Chlipalski

Występują:
Ewa Błachnio
Marta Marzęcka
Jacek L. Zawada
Piotr Wiśniewski

Czas trwania: 75 min
Spektakl dla widzów od 15 +

Z A P R A S Z A M Y !

20 maja | sobota | godzina 18:00
Sala Widowiskowa MCDiS
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa