Mogileński Dom Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej i Studio “Media Film” serdecznie zapraszają do udziału w MOGILEŃSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ...

Mogileński Dom Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej i Studio “Media Film” serdecznie zapraszają do udziału w MOGILEŃSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ 2021 ROK XIV (Marzec).
Program
Temat: Marzec jest Kobietą
04.03.2021 (czwartek)

godz. 17.15 “KOBIETA ”, 105’, dokumentalny, Francja, 2019 r.
reż. Yann Arthus-Bertrand/Anastasia Mikova

Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, małżeństwa, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, zniewolenia, niezależności finansowej, wizerunku ciała, starości, miłości, złości i mądrości. Pomimo przeciwności losu, a czasami tragedii, jakie przeszły, wszystkie wyglądają promiennie, ponieważ w końcu mają szansę wyrazić siebie.

godz. 19.00 “MY DWIE”, 95’, Belgia/Francja/Luksemburg, 2019 r.
reż. Filippo Meneghetti

Nina i Madeleine są już na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce, jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar MDK Mogilno