Informacje o Organizatorze

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

KUP BILET

Mariusz Adamczak i Przyjaciele | KONCERT JUBILEUSZOWY  

KUP BILET

Mariusz Adamczak i Przyjaciele | KONCERT JUBILEUSZOWY

Brak terminów

Informacje

Zapraszamy na jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia pracy artystycznej Mariusza Adamczaka. Na scenie Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim wystąpi
z gronem zaprzyjaźnionych muzyków.

 

Mariusz Adamczak - naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, a w latach 1991 - 1998 pracował pod kierunkiem Pani Prof. Gabrieli Weiss w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 1998 roku swoje umiejętności kształcił na konsultacjach i kursach mistrzowskich u: Vladimira Ashkenazego, Prof. Garego Graffmana, Prof. Reginy Smendzianki, Prof. Lee Kum Singa, Prof. Ewy Bukojemskiej, Kevina Kennera i Gerardo Vila. Od 2004 roku studiuje w klasie Prof. Ewy Bukojemskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie, a roku 2008 studiował pod kierunkiem Prof. Viniciu Moroianu na Uniwersytecie Muzyki w Bukareszcie w Rumunii.

 

Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (1994 r.), V nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Giovanni Pianisti” w Cava de Tirreni we Włoszech (1995 r.), jest zwycięzcą III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego KONZERTEUM w Markopoulo Mesogeas w Grecji, zdobywcą I nagrody i GRAND PRIX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie, oraz zdobywcą GRAND PRIX VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Pro-Piano Romania w Bukareszcie w Rumunii (2002 r.). W lipcu 1998 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Ministra Kultury i Sztuki. Dokonał nagrań dla Radia Opole, Radia Cluj, TV Planete i BBC.

Koncertował m.in.w Polsce, Belgii, Austrii, Niemczech, Maroku, Hiszpanii, Holandii, Włoszech, Rumunii, Rep. Mołdawii, Uzbekistanie i U.S.A.

 

Czwartek 5.10.2023 r., godz. 19:00

Sala koncertowa MSA

Bilet 20 zł

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

Nie przegap