"Pieśni miłości i nienawiści" - spektakl w adaptacji i reżyserii Sławomira Gaudyna na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena, w...

"Pieśni miłości i nienawiści" - spektakl w adaptacji i reżyserii Sławomira Gaudyna na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena, w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego , Macieja Zębatego oraz Wojciecha Fladzińskiego (książka "Różne postawy").

Leonard Cohen stawiany dziś na równi z Okudżawą, Wysockim czy Brelem, urodził się w Montrealu w 1934 roku, w religijnej rodzinie kanadyjskich Żydów. Nawiązania do Boga, odwołania do Biblii, biblijne cytaty są więc obecne w wielu jego utworach.
Twórcy "Pieśni Miłości i Nienawiści" skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet.

W ciągu 60 minut poetyckiego spektaklu, widz odnajdzie wszystkie odcienie uczucia zwanego "miłością". Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż po gorące pożądanie, później zdradę i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.

adaptacja i reżyseria: Sławomir Gaudyn
kierownictwo muzyczne i aranżacje: Jerzy Derfel
produkcja et varia: Anna Jędrzejczyk

występuje: Stanisław Górka
przy fortepianie: Jerzy Derfel
kontrabas: Andrzej Łukasik
klarnety: Roman Gołębiowski

autor zdjęć: Krzysztof Niedolaz

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim