Informacje o Organizatorze

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

KUP BILET

Rock nad Srebrną: 3SIOSTRY, DRUGS&DRIVE, FIREGARDEN, MAKI I CHŁOPAKI | koncert  

KUP BILET

Rock nad Srebrną: 3SIOSTRY, DRUGS&DRIVE, FIREGARDEN, MAKI I CHŁOPAKI | koncert

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

Rock nad Srebrną: 3SIOSTRY, DRUGS&DRIVE, FIREGARDEN, MAKI I CHŁOPAKI

Jedną z idei tegorocznej wystawy „Od Dujera do Dujera. Złote lata rocka nad Srebrną” było pobudzenie życia muzycznego naszego miasta. Powspominaliśmy, teraz czas pograć i się pobawić przy żywej muzyce. Zapraszam na pierwszy z cyklu koncertów, podczas których będzie można posłuchać gitarowej muzyki z naszego powiatu. W grudniową sobotę usłyszymy weteranów mińskiego rocka.

3SIOSTRY - jeden z eksportowych zespołów naszego miasta. Swego czasu częściej ich można było usłyszeć na ogólnopolskich festiwalach, niż w Mińsku. Nisko przestrojone gitary, natchnione nu metalem, burzowe, wiejące grozą riffy łączą się u nich z jasnym przekazem i takimi wartościami jak wiara nadzieja miłość. Grają z przerwami od 1999 roku. Piosenki takie jak „Czas łaski”, czy „Oddech i krzyk” do dziś kopią w tyłek. 3SIOSTRY mają na koncie dwa albumy i trzy epki. Po lżejszym krążku pt. „Mensko” (2016), nowe single zapowiadają powrót do cięższego grania z nutą progresywną. Grudniowy koncert będzie okazją do posłuchania zespołu na żywo po dłuższej przerwie.

DRUGS&DRIVE – kapela, która od swoich początków w dzikich latach 90. stawia na dobrą zabawę i międzygatunkowy miks składników takich jak: punk rock, grunge, madchesterskie brzmienie, psychodelia, trans, luz w tekstach. Czasem porównywani do Apteki. Przez skład zespołu przewinęło się wielu ważnych dla mińskiej sceny muzyków: Kolumb, Jawek, Czajnik, czy Maniana. Dziś łącznikiem z przeszłością jest Johnny (bas). Skład uzupełniają chłopaki z Psa Mazowieckiego: Adam (gitara i Mateusz (perkusja). Po albumie z muzyką do tekstów Himilsbacha, w 2023 roku  Drugsi wydali nową płytę  pt. „Nie, dziękuję”.

 

FIREGARDEN – powstali na początku lat 90. i od tamtej pory pozostają wierni heavy metalowi. Zaczynali jako Broken Bones. Nazwę Firegarden wzięli od Steve’a Vaia, choć sami stawiają na prostsze riffy i nie ścigają się w solówkach. Skład zmieniał się wielokrotnie, ale filarem kapeli niezmiennie pozostaje Mariusz Bieniak (gitara), który jest też żywą skarbnicą wiedzy o mińskim rocku oraz Sławek Łukaszewski (perkusja).

 

MAKI i CHŁOPAKI – neobigbitowcy z Mrozów; kapela, która swego czasu zachwyciła warszawskich recenzentów piosenkami celnie opisującymi doświadczenie grania w alternatywnym zespole na polskiej prowincji. „Tu trzeba grać w rytmie tanecznym, bo dziewczyny lubią tańczyć” – śpiewał w „Glanach” Maku i takie też są utwory Maków: pełne prymitywnej rock’n’rollowej energii, ale też podszyte melancholią i tęsknotą za innym życiem. Zespół porównywany do wczesnego T.Love i The Libertines ma na koncie dwa longpleje.

Sobota 16.12.2023 r., godz. 19:30

bilet 40 zł

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

Polecane

Nie przegap