Informacje o Organizatorze

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

KUP BILET

Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj | SWING CLUB NA MAZOWSZU | KONCERT  

KUP BILET

Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj | SWING CLUB NA MAZOWSZU | KONCERT

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

SWING CLUB NA MAZOWSZU_2023

 

W 2023 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje ósmą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już jedenasty rok cyklu spotkań muzycznych - Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 100 koncertów, w których wystąpiło ponad 600 wykonawców.

 

Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.

 

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim w 2023 roku dołączyło do grona stałych Partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji projektu Swing Club na Mazowszu. W tym roku w ramach cyklu planowane są w Mińsku Mazowieckim 3 koncerty.

 

W trzecim już koncercie a zarazem ostatnim w tegorocznej edycji cyklu Swing Club na Mazowszu  29 września wystąpi Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj z programem Yo Soy Maria de Buenos Aires (Jestem Maria z Buenos Aires).

Czy muzyka Astora Piazzolli może inspirować i być znakomitym materiałem do improwizacji? Niewątpliwie tak. W tym koncercie przedstawiamy projekt muzyczny oparty na twórczości tego wybitnego kompozytora argentyńskiego i wirtuoza bandoneonu. Koncert będzie hołdem dla jego twórczości, szczególnie, że w 2021 roku obchodziliśmy setną rocznicę jego urodzin, a w 2022 roku 30. rocznicę jego śmierci.

Astor Piazzolla jest postacią niezwykle ważną w historii tanga. Zrewolucjonizował on ten narodowy klejnot Argentyny, łącząc tango argentyńskie, jazz i muzykę klasyczną w jedną niepowtarzalną całość - Tango Nuevo. Muzyka w stylu  nowego argentyńskiego tanga wymyślonego przez Piazzollę jako połączenie tańca ludowego z odrobiną formalizmu muzyki poważnej i jazzowej improwizacji, do dziś inspiruje wielu muzyków i jest chętnie słuchana na całym świecie.

 

Wirtuozerski akordeon, polska mistrzyni Fado, pedagodzy i absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach czyli... SILESIAN TANGO QUINTET & KINGA RATAJ.

W ich wykonaniu najpiękniejsze utwory selektywnie złożone w całość, łączą w sobie emocjonujące dźwięki kwintetu instrumentalnego, ekspresję wokalistki wykonującej utwory w oryginalnych językach: hiszpańskim, francuskim, angielskim.

Wyboru najpopularniejszych kompozycji Astora Piazzolli, ich transkrypcji i aranżacji dokonała pianistka i kompozytorka, a zarazem jedna z wykonawczyń koncertu Małgorzata Maliszczak.

 

Piątek 29 września 2023 r., godz. 19.30

Bilet 20 zł

 

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współorganizator: Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim

 

Yo Soy Maria de Buenos Aires

(Jestem Maria z Buenos Aires)

 

Wykonawcy:

SILESIAN TANGO QUINTET & KINGA RATAJ

Kinga Rataj – śpiew

Małgorzata Maliszczak – fortepian

Jakub Mietła – akordeon

Wojciech Barteczek – skrzypce

Piotr Domagała – gitara

Piotr Górka - kontrabas

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

Polecane

Nie przegap