Informacje o Organizatorze

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

KUP BILET

Swing Club na Maazowszu: Playing Family All That Jazz  

KUP BILET

Swing Club na Maazowszu: Playing Family All That Jazz

Brak terminów

Informacje

SWING CLUB NA MAZOWSZU 2023

W 2023 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje ósmą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już jedenasty rok cyklu spotkań muzycznych - Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 100 koncertów, w których wystąpiło ponad 600 wykonawców.

Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim w 2023 roku dołączyło do grona stałych Partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji projektu Swing Club na Mazowszu. W tym roku w ramach cyklu planowane są w Mińsku Mazowieckim 3 koncerty.

W pierwszym koncercie w tegorocznej edycji cyklu Swing Club na Mazowszu, 5 maja br. wystąpi krakowski zespół swingowy Playing Family. Zespół zaprezentuje program o tytule All That Jazz.

Program ten swój rodowód bierze z podobnie zatytułowanego utworu wywodzącego się ze słynnego - wielokrotnie wystawianego na nowojorskim Broadway’u - musicalu Chicago, do którego muzykę napisał John Kander. Tym właśnie utworem, krakowski zespół PLAYING FAMILY rozpocznie koncert w typowo swingowym klimacie.

5 maja 2023 r., piątek, godz. 19.30

Miejsce koncertu: Mińsk Mazowiecki – Miejski Dom Kultury, ul. Warszawska 173

Wstęp biletowany. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MDK oraz na stronie www.mdkmm.pl

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współorganizator: Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim

ALL THAT JAZZ

Wykonawcy:

PLAYING FAMILY

Piotr Nowak- trąbka

Leszek Nowotarski- saksofon, klarnet

Robert Szczerba- puzon

Tomasz Białowolski - fortepian

Szymon Frankowski - kontrabas

Michał Peiker- perkusja

PLAYING FAMILY - polska formacja jazzowa, powstała w Krakowie w 1964 roku, oryginalnie wykonująca głównie jazz tradycyjny z epoki lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Reaktywowana ponownie w 1979 roku zmieniła stylistykę na swing oraz jazz mainstreamowy. Zespół w swoim pierwszym składzie: Janusz Nowotarski (lider, klarnecista), Bogusław Mazurkiewicz, Andrzej Czechowski, Wojciech Salomon, Tadeusz Oferta, Jan Poprawa , Andrzej Czernicki zadebiutował na Krakowskich Zaduszkach Jazzowych. W 1967 roku. zdobył pierwsze miejsce na festiwalu Jazz nad Odrą w kategorii jazz tradycyjny. W 1969 roku zawiesił działalność. Reaktywował się w 1979 roku, w składzie : Ryszard Wojnarowski - trąbka, Przemysław Gwoździowski - saksofon, Janusz Nowak- puzon, Zbigniew Żmuda - gitara, Alosza Awdiejew - fortepian, Jan Budziaszek - perkusja, Kazimierz Adamczyk - kontrabas. Na wyjazdy zagraniczne zespół przyjął nazwę Swing Orchestra Cracow. W roku 2021 Playing Family ponownie wkracza na polskie sceny w całkiem nowym składzie, choć z istotnymi koligacjami: Leszek Nowotarski (syn lidera oryginalnego składu ) - saksofon, Robert Szczerba (absolwent klasy puzonu prof. Andrzeja Czechowskiego) - puzon, Piotr Nowak - trąbka, Tomasz Białowolski - fortepian, Szymon Frankowski - kontrabas, Michał Peiker - perkusja.

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

Polecane

Nie przegap