NEW BONE
Kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim...

NEW BONE
Kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały sie takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił sie do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation - Ukraina 2015. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał sie także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!

Utwory Jerzego Chruścińskiego ze spektakli Teatru Witkacego gra zespół NEW BONE w składzie:

Tomasz Kudyk / trumpet, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal / alto saxophone
Dominik Wania / piano
Maciej Adamczak / double bass
Dawid Fortuna / drums

"(...) trudno mi ocenić, jak głęboko aranżerzy ingerowali w materiał
źródłowy. Ważne, że końcowy efekt jest porywający, że powstała doskonała, stuprocentowo jazzowa muzyka, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno fanom New Bone, jak i miłośnikom Teatru Witkacego."
Bogdan Chmura, Jazz Forum 8,2015

godz. 19:00 BILET 15 ZŁ

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim