Zapraszamy na warsztaty introligatorskie podczas których wykonamy własnoręcznie zeszyt od A do Z. Proces powstawania notesu (lub szkicownika)...

Zapraszamy na warsztaty introligatorskie podczas których wykonamy własnoręcznie zeszyt od A do Z. Proces powstawania notesu (lub szkicownika) będzie obejmował wybór papieru do okładek oraz proces introligatorski (szycie broszurowe, bigowanie, barwienie nici).

Obok notesów A5 powstaną notatniki kieszonkowe szyte na zszywki z marmurkowymi okładkami. Z pozostałych ścinków będziemy robić kolaże i grzbiety do okładek.

Technika broszurowa - której tajniki będziemy poznawać - pozwala na szybkie i jakościowe stworzenie notatnika za pomocą igły, nici introligatorskich, nożyka i linijki. Zdobyte podczas warsztatów umiejętności można łatwo powtórzyć w domu czy w pracowni i wykorzystać do szycia zeszytów lub albumów na zdjęcia z autorskimi okładkami. Jest to również doskonała metoda do wydawania zinów, photobooków i publikacji o mikro nakładach.

Zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia do pracy. Każdy uczestnik uszyje 4 notesy, które zabierze ze sobą do domu.

Hekla Studio to dwie graficzki – Paulina Oknińska i Monika Proniewska. Studio zajmuje się projektowaniem graficznym (plakatów, książek, artbooków, okładek) oraz ilustracją. Prace Hekli były publikowane między innymi w magazynach „KukBuk”, „Zwykłe Życie”, „g’rls ROOM”, „Non/fiction – nieregularnik reporterski”. W pracy projektowej Hekla Studio wykorzystuje różnorodne techniki plastyczne z wykorzystaniem papieru: kolaż, odręcznie rysowane wzory, malowane gradientowe kształty. Prywatnie fascynatki wulkanów, roślinności i japońskich książek.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim